LŠ: Ajaks siguran, ovacije za Tadića

Fudbal 25. jul 201822:49 > 22:51
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Šturm rezultatom 2:0 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, na kojoj je debi u dresu kluba iz Amsterdama imao Dušan Tadić.

Strelci za pobednički tim bili su Hakim Zijah i Lase Šene, dok je Tadić u igru ušao u 66. minutu, uz ovacije na stadionu „Johan Krojf“.

‚Kopljanici‘ su poveli već u 15. minutu preko Zijaha, posle velike greške golmana gostiju Jerga Zajbenhandla. To je bio drugi gol u karijeri reprezentativca Maroka, koji je postigao desnom nogom.

Nastavili su fudbaleri domaćeg tima sa napadama, ali je rezultat na poluvremenu bio nepromenjen. Šturm je imao najbolju šansu početkom drugog dela igre, kada je posle dobrog napada i dodavana Petera Žulja, Fabijan Koh je šutirao pored gola, a tom prilikom ga je zakačio De Liht, ali penala nije bilo.

Međutim, jedanaesterac je dosuđen odmah u sledećem napadu za Ajaks. Anastasios Avonitis je startovao nad Davidom Neresom, a sudija je pokazao na belu tačku. Šeneov udarac zaustavio je golman austrijskog kluba, ali je iz drugog pokušaja Danac postigao gol za 2:0.

Ukoliko vicešampion Holandije uspe da sačuva rezultat u Gracu, plasiraće se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, u kojoj je poslednji put nastupio 2014. godine.

U poslednjoj utakmici dana, Seltik je sa 3:1 pobedio Rozenborg posle preokreta. Norvežani su poveli preko Birgera Melinga, a domaći tim je na „Seltik parku“ do izjednačenja stigao u 43. minutu, kada je strelac bio Odson Eduar. Potpuni preokret šampiona Škotske je započeo Žil Ntšam u 46. minutu, da bi ga Eduar kompletirao manje od 20 minuta kasnije.

Revanš mečevi u oba para se igraju naredne srede u Gracu i Trondhajmu.