Zvezda oduvala Suduvu u Beogradu!

Fudbal 24. jul 201819:10 > 22:39
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su sa 3:0 litvansku Suduvu u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Strelci za Crvenu zvezdu na stadionu „Rajko Mitić“ su bili Lorenco Ebisilio u 23. minutu i Nemanja Radonjić u 35. i 58. minutu.

Crvena zvezda je u Beogradu prikazala sjajnu partiju, a sve linije tima trenera Milojevića su funkcionisale veoma dobro, pa pred revanš 1. avgusta u Litvaniji srpski šampion ima odlične izglede da ostvari plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crveno-beli su tokom prvih 45. minuta bila dominantni, igra je bila tečna, a posebno su impresivne bile igre Lorenca Ebisilija i El Fardu Bena, koji su u mnogo navrata pripretili Litvancima.

Jednu od najboljih partija u dresu Crvene zvezde prikazao je ofanzivac Nemanja Radonjić, koji se dobro snašao u prvom poluvremenu kod gola za 2:0, dok je njegov drugi pogodak na meču pravo malo remek-delo.

Posle trećeg gola srpski šampion je primirio igru, Suduva nije imala izlgednijih prilika do kraja susreta, pa navijači Crvene zvezde mogu da budu veoma zadovoljni pred revanš.

Crvena zvezda je prvu ozbiljniju priliku na meču imala u 3. minutu kada je sa oko 20 metara šutirao Holanđanin Lorenco Ebisilio, ali je golman Suduve Ivan Kardum bio pribran i zaustavio njegov udarac po zemlji.

Dva minuta kasnije crveno-beli su nastavili sa pritiskom, Nemanja Milić je prošao po desnoj strani, ali je napad završen bez uspeha.

U 8. minutu je viđena već i prva izmena na susretu, pošto je umesto povređenog Mihreta Topčagića, na teren za Suduvu ušao Robertas Veževičijus.

Dva minuta kasnije je van terena morao i Matulevičijus posle duela sa Krstičićem, ali posledice pada na leđa nisu bile toliko ozbiljne, pa se vratio u igru.

Crvena zvezda dominira na startu susreta, još jednom iz daljine je pokušao Ebisilio, ali je njegov udarac po sredini bio lak plen za Karduma.

Goool – Crveno-beli su poveli u 23. minutu, kada je posle trećeg šuta loptu u mrežu Suduve smestio Ebisilio. Zvezda je izela korner, Ben je prosledio do Ebisilija, koji je iskosa sa leve strane sa oko 23 metra plasirao desnom nogom, lopta je odskočila ispred Karduma, koji nije mogao da je zaustavi – 1:0.

Suduva je nakon gola Crvene zvezde uspela da u dva navrata dođe do šesnaesterca beogradskog tima, ali je prvi put udarac završio pored gola, dok je potom odlični Ebisilio posle vraćanja u odbranu klizećim startom oduzeo loptu Sisiliju.

Goool – Crvena zvezda je u 35. minutu povela sa 2:0, a strelac je bio Nemanja Radonjić. Dupli pas na desnoj strani su razmenili Filip Stojković i Ben, a crnogorski reprezentativac je uputio loptu u šesnaesterac Litvanaca, gde se našao Nemanja Milić. Milić je sa nekoliko metara šutirao, ali je Kardum odbranio „iz nehata“ glavom, da bi se lopta odbila do Radonjića koji nije imao problema da je smesti u mrežu – 2:0.

Posle dva minuta Vladan Milojević je bio prinuđen na prvu izmenu – umesto Krstičića je u igru ušao Dušan Jovančić.

Do kraja poluvremena je viđeno i odlično dodavanje Bena ka Ebisiliju, koje novi igrač Zvezde na sreću Suduve nije uspeo da prihvati. Posle prvih 45 minuta rezultat je 2:0 za Zvezdu.

U nastavku igre je Crvena zvezda ponovo počela bolje, lako je dolazila do gola Suduve, ali bez izrazite prilike. Ipak, Litvanci su imali šansu da smanje preko Vezevičijusa u 50. minutu, ali je posle prodora po desnom krilu litvanski fudbaler šutirao u spoljni deo mreže.

Goool – Crveno-beli su u 58. minutu povećali na 3:0, a o drugom golu Nemanje Radonjića na ovom meču će se dugo pričati. Mladi ofanzivac je sjajnim okretom prihvatio loptu, ostavio pratioce iza sebe, a onda fenomenalno šutirao sa oko 22 metara, pravo pod prečku gola Suduve – 3:0.

U 63. minutu Milan Jevtović je ušao u igru, dok je Vladan Milojević na klupu povukao sjajnog Lorenca Ebisilija, strelca prvog gola.

Usledio je nešto mirniji period utakmice, a trener šampiona Srbije je u igru uveo i Marka Gobeljića u 78. minutu, dok je pri izlasku sa terena gromoglasne aplauze dobio Nemanja Radonjić.

Trener Suduve Vladimir Čeburin je takođe napravio izmenu, pa je umesto Matulevičijusa u igru ušao Gajdučik.

Suduva, međutim, nije imala previše prilike da ugrozi gol Borjana, a igra se premestila na sredinu terena.

Takođe, utakmicu možete uživo pratiti i kroz prizmu statistike na našem portalu OVDE.

Meč između Crvene zvezde i Suduve počeće minutom ćutanja za nastradale u velikim požarima koji su zahvatili okolinu Atine, a u kojima je život izgubilo više od 70 ljudi.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević se odlučio za sledeću startnu postavu:

Borjan – Stojković, Savić, Degenek, Rodić – Jovičić, Krstičić, Ebisilio, Milić, Radonjić – Ben.

Suduva će u Beogradu igrati u sastavu:  Kardum – Leimonas, Švrljuga, Živanović, Jankauskas, Slavickas – Asevedo, Verbickas, Matulevičijus, Topčagić – Sisilija.

U prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona Crvena zvezda je eliminisala letonski Spartaks (0:0, 2:0), dok je Suduva izbacila kiparski APOEL (3:1, 0:1).

Bolji iz dvomeča Crvena zvezda – Suduva će igrati protiv pobednika mečeva Legija – Spartak Trnava, dok će poraženi u treće kolo Lige Evrope protiv boljeg iz para Spartaks – La Fiorita.