Zlatan šamarao i "crveneo", Galaksi ipak pobedio

Fudbal 21. maj. 201823:11 > 23:15
Izvor: Harry How/Getty Images

Fudbaleri Los Anđeles Galaksija slavili su gostima protiv Motreal Impakta rezultatom 1:0, iako je više od jednog poluvremena kalifornijski tim igrao sa desetoricom fudbalera jer je isključen Zlatan Ibrahimović.

Utakmicu je obeležio švedski napadač nesportskim potezom u završnici prvog poluvremena – u duelu daleko od lopte vezista Montreala Majkl Petraso nagazio je prilično jako Šveđanina, koji je na to odgovorio udarivši otvorenom šakom u glavu protivnika.

Epilog je bio očekivan – obojica fudbalera našla su se na travi od zbog „bolova“, a Ibrahimović je za udarac opravdano kažnjen crvenim kartonom.

Međutim, to nije obeshrabrilo tim iz Los Anđelesa, pa je uprkos dominaciji Kanađana, Galaksi uspeo da dođe do jedinog gola na meču i sva tri boda – postigao ga je Norvežanin Ula Kamara u 75. minutu.

Bila je to bitna pobeda za Galaksi, koji se nalazi tek na sedmom mestu Zapadne konferencije i tek treba da se uključi u borbu za vrh. Sa druge strane, Montreal je u još lošijoj poziciji, budući da su pretposlednji na Istoku – imaju samo bod više od fenjeraša na Istoku – DC Junajteda.