Tragedija u Rimu, Inter "oteo" Ligu šampiona od Lacija

Fudbal 20. maj. 201822:47 > 22:55
Izvor: Marco Rosi/Getty Images

U direktnom okršaju za plasman u Ligu Šampiona, u poslednjem kolu Serije A, Inter je slavio na Olimpiku protiv Lacija sa 3:2.

Inter je bila potrebna pobeda za četvrto mesto, ali sve je krenulo loše po „Neroazure“ koji su gubili od devetog minuta zahvaljujući autogolu Ivana Perišića.

Danilo Dambrosio je vratio Inter u igru golom u 29. minutu meča, ali je Felipe Anderson u 41. minutu postigao gol za novu prednost Lacija.

U finišu meča, gosti stižu do velikog preokreta. U 78. minutu dosuđen je penal za Inter, precizan sa 11 metara bio je Mauro Ikardi.

Senad Lulić je potom isključenog nakon drugog žutog kartona, a samo tri minuta kasnije Matijas Vekino je šokirao Olimpiko pogotkom za 3:2.

Lacio je meč završio sa devetoricom igrača, pošto je u 90. minutu i Patrik dobio crveni karton.

Tim iz Rima je završio na petom mestu, i igrače u Ligi Evrope zajedno sa Milanom i Atalantom.

Inter će zajedno sa Romom, Juvetusom i Napolijem predstavljati Italiju u Ligi Šampiona.