Carski oproštaj Toresa – špalir, pa dva pogotka za kraj

Fudbal 20. maj 201820:32 > 20:34
Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Fudbaleri Atletiko Madrida remizirali su na svom terenu sa Eibarom 2:2, u poslednjem kolu španske LaLige, a oba gola za domaće dao je Fernando Tores. Za iskusnog napadača to je bio poslednji meč u dresu Jorgandžija.

U Madridu je sve je bilo u znaku Toresa. Na Vanda Metropolitano stadion je došlo 63.000 navijača da pozdravi svog ljubimca i nekadašnjeg kapitena, u njegovu čast organizovan je i svečani špalir na početku meča, a ovaj im je uzvratio golovima i na pravi način se oprostio od kluba u kojem je ponikao.

Najpre je u 42. minutu iskoristio nesebičnost Anhela Koree, koji mu je dodao loptu u situaciji dva na jedan sa golmanom, da poravna rezultat, da bi u 60. posle pasa Dijega Koste predriblao srpskog golmana Marka Dmitrovića i rutinski sproveo loptu u mrežu.

Ipak, to na kraju nije bilo dovoljno za pobedu. Eibar je prikazao sjajnu igru tokom svih 90 minuta. Gosti su u 35. poveli preko Kikea, a Penja je u 70. postavio konačan rezultat.

Treba istaći i da je Atletiko od 63. igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti dobio Lukas Ernandes.

Zanimljiva situacija viđena je u finišu meča – Kosta je gurnuo defanziva Eibara i kasnije se sudario sa Markom Dmitrovićem. Reprezentativcu Srbije je ukazana pomoć, bandažirano mu je koleno i on je nastavio meč. Stepen povrede će biti utvrđen naknadno.

Atletiko sezonu završava na drugom mestu sa 79 bodova. Eibar je deveti sa 51.