Sevilja srušila kombinovani Real, Ramos tragičar

Fudbal 09. maj 201823:55 > 23:56
Aitor Alcalde Getty Images Sport

Fudbaleri Sevilje savladali su madridski Real kod kuće rezultatom 3:2 u zaostalom meču 34. kola španske LaLige.

Strelci za Sevilju bili su Ben Jeder u 26. i Lajun u 45, dok je treći pogodak delo kapitena Reala Serhija Ramosa, koji je postigao autogol u 84. minutu.

Iskusni defanzivac, ponikao u Sevilji, bio je pravi tragičar meča, pošto je u 58. promašio penal za Madriđane, ali je uprkos tome, šutirao i drugi jedanaesterac, u 90+5. minutu, kad je bio precizniji.

Drugi gol za Kraljevski klub dao je Majoral u 87.

Sevilja je bila konkretnija protiv šarenolikog sastava Reala. Zinedin Zidan je odlučio da sve karte baci na finale Lige šampiona, pa je na teren poslao jedanaestorku bez Ronalda, Marsela, Modrića, Krosa, Varana i golmana Navasa.

Pružio je šansu igračima koji do sada nisu dobijali mnogo priliku, ali se oni nisu proslavili, pa su bodovi ostali u Andaluziji. Do samog finiša meča, Madriđanima je pretio i ubedljiv poraz, međutim, na kraju ipak uspeli da sačuvaju čast.

Taj trijumf je od velikog značaja za Sevilju, pošto se posle nje vratila na sedmo mesto na tabeli, koje vodi u Evropu, sa dva boda više od osmoplasiranog Hetafea. Rael je ostao treći sa 72 boda.