Ovo su legende koje nikada nisu osvojile Ligu šampiona

Fudbal 25. feb 201521:47 > 22:13
EPA

Ligu šampiona su uglavnom osvajali oni najbolji, ali ima i slučajeva, kada ni oni u čijim potezima su uživali svi ljubitelji ovog sporta nisu uspeli da podignu najprestižniji pehar.

Lista je dugačka i verovatno na prvi pogled ne biste ni poverovali da ONI u svojoj kolekciji nemaju TAJ pehar.

Pa da krenemo…

1. Ronaldo (Pravi)
Nezvanično najbolji napadač svih vremena osvojio je mnogobrojna priznanja i nagrade, jedan je od četvorice igrača koje je proglašavan igračem godine više puta. Osim Brazilca, tu čast su imali Kristijano Ronaldo, Lionel Mesi i Zinedin Zidan. Ronaldo je Zlatnu loptu osvojio 1997. i 2002. godine, a prema čuvenom “Frans Fudbal magazinu”, 2007. godine je uvršten u najboljih 11 igrača svih vremena. Međutim, uprkos svim ličnim, klupskim i reprezentativnim uspesima, nikada nije osvojio Ligu šampiona.

Getty Images Sport, Alexandre Schneider

2. Lotar Mateus
Jedan od legendarnih nemačkih igrača nalazi se na spisku onih koji nisu uspeli da trijumfuju u LŠ. Mateus je 1999. bio udaljen nekoliko minuta od osvajanja ovog trofeja, ali onda je Mančester junajted napravio preokret koji je tu utakmicu učinio jednom od najboljih finala u istoriji Lige šampiona. Nemac je 1990. osvojio Zlatnu loptu, a godinu dana kasnije je bio igrač godine po izboru FIFA. Međutim, poraz iz 1999. godine uskratio mu je da podigne trofej kojim bi zaokružio jednu od najvećih fudbalskih karijera ikada.

3. Patrik Vijera
Kapiten Arsenala tokom 10 najslavnijih godina u istoriji kluba. Osim što je bio lider legendarne generacije tobdžija, sa reprezentacijom Francuske je osvojio Mundijal i Evropsko prvenstvo. Međutim, nastupi u Ligi šampiona Vijeri nikada nisu doneli trofej koji svi žarko žele. Nakon Arsenala, igrao je za Juventus, Inter, a samo nekoliko meseci pre nego što su nero-azuri osvajili trofej najelitnijeg takmičenja napustio je Murinjovu ekipu i prešao u Mančester siti.

EPA

4. Fabio Kanavaro
Kapiten šampionske ekipe Italije koja je slavila na Svetskom prvenstvu, osvajač Zlatne lopte, zvezda Intera, Milana, Juventusa i Real Madrida, i jedan od najboljih defanzivaca svoje generacije je Fabio Kanavaro. Najveći uspeh u Ligi šampiona, bio je nastup u polufinalu u sezoni 2002/03, u dresu nero-azura.

Getty images by Buda Mendes

5. Roberto Bađo
Jedan od najboljih fudbalera svih vremena 1993. godine je osvojio Zlatnu loptu. Zanimljivo je to što je Staru damu napustio tačno godinu dana pre nego što je klub došao do trofeja.

EPA

6. Denis Bergkamp
Jedan od najboljih stranih igrača koji su ikada imali priliku da igraju u Premijer ligi i još jedna legenda Arsenala koja je terorisala protivničke odbrane godinama. Holanđanin je sa Ajaksom osvojio UEFA kup 1992. godine, a iste godine postao i prvi strelac Evropskog prvenstva. Godinu dana kasnije proglašen je za drugog najboljeg igrača sveta. Uprkos svim velikim uspesima, Bergkamp nikada nije osvojio Ligu šampiona, a zanimljivo je da je u ovom takmičenju je prvi put nastupio tek 1998. godine zbog straha od letenja. U 37. godini je prisustvovao velikom finalu, gde je Arsenal poražen od Barselone, a on je meč proveo na klupi.

EPA

7. Đanluiđi Bufon
Najskuplji čuvar mreže, u karijeri je kako na klupskom, tako i na nacionalnom nivou osvojio skoro sve osim Lige šampiona. Nastupio je samo jednom u finalu 2003. godine, a tada je Juventus poražen od Milana.

Getty images by Tullio M. Puglia

8. Romario
Jedan od najvećih golgetera i igrača svih vremena, tokom karijere je postigao preko 1000 pogodaka. U sezoni 1992/93 je čak bio i prvi strelac Lige šampiona noseći dres PSV, a tokom boravka u Barseloni poražen je u finalu 1994. godine.

EPA

9. Erik Kantona
Četiri titule u Premijer ligi i dva FA kupa osvojio je za pet godina na Old Trafordu. Kantonu svrstavaju među najveće evropske fudbalere svih vremena. Zlatnu loptu nije uspeo da osvoji, ali je 1993. godine bio treći u ovom velikom izboru.

EPA

10. Mihael Balak
Osim Mateusa još jedan nemački se nije popeo na krov Evrope, reč je o Mihaelu Balaku. On je tokom karijere nastupio u dva finala LŠ i oba izgubio. Prvi put je sa Bajer Leverkuzenom 2002. godine stigao do završnice ovog takmičenja, gde je ekipu zaustavio Real Madrid, da bi drugi put u dresu Čelsija izgubio na penale od Junajteda.

EPA

11. Pavel Nedved
Čeh je osvojio Zlatnu loptu, Juventus je vodio do finala Lige šampiona u sezoni 2002/03. Zbog suspenzije nije mogao da igra protiv Milana na Old Trafordu, a njegov tim je izgubio na penale nakon 120 minuta igre bez pogodaka.

Getty images by Valerio Pennicino

12. Frančesko Toti
Legenda Rome i čovek koji je celu karijeri proveo samo u jednom klubu. Svojevremeno je otkrio da je odbijajući rekordnu ponudu Real Madrida znao da u Romi verovatno nikada neće moći da osvoji LŠ kao što bi uspeo u redovima Madriđana. Obzirom da je na zalasku karijere, verovatno će za njega ovaj trofej ostati samo san.

Getty Images Sport, Alex Livesey

13. Zlatan Ibrahimović
Kada je reč o LŠ, Zlatan Ibrahimović je što bi se reklo, nekoliko puta bio tako blizu, a tako daleko. Kada je prešao u Barselonu, njegov bivši klub Inter je osvojio trofej, isto se ponovilo i nakon odlaska sa Kamp Noua, a da li će to uraditi u dresu PSŽ, teško je reći.

Victor Fraile/Getty Images Sport