Atletiko neprepoznatljiv – trojka u mreži Oblaka

Fudbal 19. apr 201821:28 > 21:30
David Ramos, Getty Images Sport

Fudbaleri Real Sosijedada naneli su madridskom Atletiku najteži poraz u sezoni savladavši ga na svojoj "Anoeti" rezultatom 3:0, u 33. kolu španske LaLige.

Domaći tim je od starta meča bio konkretniji, a o nemoći Atletika govori i podatak da za 90 minuta nije uspeo da stvori izgledniju priliku pred golom Ruljija.

Jorgandžije je otvorio Vilijan Hose u 27. minutu, posle dobrog prodora i asistencije Adnana Januzaja, i taj rezultat je bio aktuelan sve do samog finiša meča.

Tad je na scenu stupio rezervista Huanmi i golovima u 80. i 90+2. minutu doveo Sosijedad do ubedljive pobede. Prvi pogodak je bio kruna šah-mata domaćih u tri poteza – Huanmi je na kraju vešto izbegao ofsajd zamku i rutinski savladao Oblaka.

Drugi je viđen posle odlične akcije, razmene nekoliko pasova i centaršuta De la Belje. Napadaču Sosijedada je preostalo da glavom sprovede loptu u mrežu.

Posle te pobede, Sosijedad je 11. na tabeli sa 43 boda, dok je Atletiko ostao drugi sa 71, tri više od gradskog rivala Reala.

U drugom meču, Đirona je na strani dobila Alaves 2:1. Strelci za goste bili su Garsija u 59. i Stuacin iz penala u 86. minutu.