Barsa nadigrala Valensiju, titula sve bliže

Fudbal 14. apr 201818:00 > 18:08
getty images/alex cappaross

Fudbaleri Barselone pobedili su Valensiju na "Kamp Nou" sa 2:1 u 32. kolu španske La lige.

Barselona je posle eliminacije u četvrtfinalu Lige šampiona od Rome tokom nedelje imala težak zadatak protiv Valensije, koja je na gostovanju bila odlična ali nije stigla do boda.

Luis Suarez je doveo Katalonce u vođstvo u 15. minutu rutinskim udarcem iz blizine posle dodavanja Kutinja, dok je u 51. minutu Samjuel Umtiti povisio na 2:0, svojim prvim golom u sezoni La Lige.

Slepi miševi su imali nekoliko odličnih prilika preko Rodriga i Guedeša, a čak 18 šuteva ka golu Ter Štegena.

Na kraju su uspeli samo da smanje rezultat preko Danija Pareha u 86. minutu sa penala, dok je pre toga Osman Dembele faulirao Hozea Gaju.

Posle pobede nad Slepim miševima Barselona ima 82 boda na prvom mestu na tabeli, dok je Atletiko drugi sa 68 bodova. Valensija je treća sa 65 bodova.

Barselona je takođe nastavila seriju bez poraza u prvenstvu, pa ju je produžila na 39 mečeva. Takođe je na 26 od 28 utakmica postigla bar dva gola.