Vučica pojela Barsu, Siti zalud napadao Liverpul

Fudbal 10. apr. 201820:11 > 22:35
Izvor: Paolo Bruno Getty Images Sport

U polufinalu Lige šampiona igraće Roma i Liverpul! Utorak je bio poslednji takmičarski dan za Barselonu i Mančester siti.

Fudbaleri Rome i Liverpula učesnici su polufinala Lige šamiona.

Roma je napravila pravo malo čudo i eliminisala Barselonu nakon poraza od 4:1 u prvom meču dok je Liverpul i u drugom meču savladao Mančester siti i potvrdio prolaz u polufinale.

Roma je sa 3:0 savladala Barselonu koja verovatno ne pamti kada je odigrala lošiji meč. Edin Džeko započeo je posao u šestom minutu, nad njim je zatim napravljen penal koji je u drugi gol pretvorio De Rosi da bi Manolas krunisao fenomenalnu partiju Vučice i odveo svoj tim u polufinale.

Mančester siti je napadao verovatno 85 minuta od 93 koliko je odigrano. Poveli su Plavci u drugom minutu, poništen im je gol u završnici prvog poluvremena, ali je Liverpul malo otpustio kočnicu i počeo da koristi prilke za kontranapade. Golovima Mohameda Salaha i Roberta Firmina Liverpul je i u ovom duelu došao do pobede.

U sredu svoje mečeve igraju Bajern i Sevilja i Real Madrid i Juventus.

Žreb za polufinale je u petak od 13 časova.

Sve detalje mečeva odigranih u utorak pronađite u tekstu ispod.

TOK MEČEVA:

2′ Sit vodi 1:0

Van Dajk je izgubio loptu, nakon kontakta sa Sterlingom defanzivac Liverpula je izgubio loptu i usledila je brza kontra Sitija koja je završena golom Gabrijela Žesusa. Samo dva minuta trebala su Građanima da povedu sa 1:0.

Svakako više pažnje privlači duel u kome Mančester siti dočekuje Liverpul. Redsi su u prvom meču slavili sa 3:0, ali svo znamo kako je Siti igrao ove sezone i da im nije problem da postignu i pet golova na jednom meču.

6′ Roma vodi 1:0

U Rimu, domaćin vodi gotovo jednako ekspresno. Edin Džeko je nakon samo šest minuta igre matrirao Ter Štegena za 1:0.

14′

Sadio Mane je dobio žuti karton. Nakon jednog uklizavanja, Mane nije povukao nogu na vrene i udario je Otamendija u stomak. Dovoljno pooda Edersonu da se priseti derbija na Enfildu i udarca koji je dobio od Manea. Golman domaćih je prišao igraču Liverpula i gurnuo ga nekoliko puta, ali sve je završeno na tome.

25′

U Mančesteru, domaćin konstantno opseda gol gostiju jer to je zapravo jedino što mogu da rade u ovom meču u kome su im potrebni golovi. Liverpulov napad je neprimetan, ako izuzmemo žuti karton koji je dobio Mane. Ipak, gosti odolevaju.

U Rimu, Barselona „dopušta“ Romi da ima loptu u nogama, ali nakon Džekovog gola svi pokušaji ostaju nedovoljni da se zatrese mreža gostiju.

42′

Mančester siti je napadao konstatntno 45 minuta, praktično su svi probali šut. Najbolju priliku imao je Bernardo Silva u 41. minutu. Minut kasnije De Brujne je ubacio loptu u šesnaesterac, Karijus je boksovao, a lopta se odbila do Sanea koji je poslao loptu u mrežu, ali bio je u ofsajdu. Čini se, ipak, da nije bilo nedozvoljene pozicije.

U Rimu, domaćin dominira, ali i dalje ne uspeva da postigne preko potreban gol.

45′

Kontra Liverpula, bukvalno druga na meču. Ponovo je, kao i prvi put, neprecizan bio Aleks Okslejd Čemberlen. u 40. minutu Oks je šutirao iz daljine, ovoga puta je promašio sa pet metara.

45’+

Pep Gvardiola gledaće drugo poluvreme sa tribina. Nakon što je sudija označio kraj poluvremena, Gvardiola se žalio na poništen gol, vikao i svađao se sa sudijom i zbog toga je isključen.

56′ Mančester siti – Liverpul 1:1

Mohamed Salah. Ponovo! Liverpul je odolevao napadima Sitija od početka drugog poluvremena. Liverpul je konačno uspeo da napravi kontru. Firmino je dodao Maneu čiji je šut Ederson odbranio, ali ti je bio Salah da završi posao. Salahu je ovo deveti gol u Ligi šampiona, 39. u sezoni.

58′ Roma – Barselona 2:0

Romi se isplatila upornost i napadi. Pike je startovao grubo i neoprezno, a De Rosi realoizovao kazneni udarac. Roma je na gol od velikog iznenađenja i plasmana u polufinale.

77′ Siti – Liverpul 1:2

Roberto Firmino rešio je sve dileme u ovom meču. Otamendi je pogrešio u ispucavanju lopte, a Roberto Firmino je matirao Edersona za vođstvo Liverpula od 2:1 i praktično plasman u polufinale Lige šampiona. Sitiju za prolaz dalje sada treba još pet golova.

80′

Ter Štegen je odbranio zicer el Šaraviju. Roma nastavlja da opseda gol Barselone, svesni su igrači Vučice da im je za veliku senzaciju i izuzetan uspeh potreban još jedan gol.

83′ Roma – Barselona 3:0

Roma je u ovom trenutku polufinalista. Manolas glavom iz peterca matira Ter Štegena!

SASTAVI:

Pep Gvardiola izveo je izuzetno ofanzivan sastav, ipak bez Serhija Aguera:

Mančester siti (3-1-5-1): Ederson – Voker, Otamendi, Laport – Fernandinjo – Bernardo Silva, De Brujne, David Silva, Sterling, Sane – Gabrijel Žezus.

Sa druge strane, Jirgen Klop nije menja ništa što nije morao u odnosu na prvi meč:

Liverpul (4-3-3): Karijus – Aleksander Arnold, Lovren, Van Dajk, Robertson – Milner, Vajnaldum, Okslejd Čemberlen – Salah, Firmino, Mane.

Dešavanja na meču Mančester siti – Liverpul pratite ovde.

U drugom meču, Roma će pokušati da napravi veliku senzaciju i stigne zaostatak od 4:1 protiv Barselone.

Euzebio di Frančesko odlučio se za sledećih 11 igrača: Alison – Huan Žesus, Facio, Manolas – Kolarov, Strotman, De Rosi, Najngolan, Florenci – Džeko, Šik.

Ernesto Valverde računa na sledeći sastav: Ter Štegen – Semedo, Pike, Umtiti, Alba – Roberto, Rakitić, Buskets, Inijesta – Mesi, Suarez

Duel Rome i Barselone pratite na ovom linku.