Turska: Šampion se drži, Tošić strelac

Fudbal 07. apr 201819:56 > 19:59
Izvor: Getty Images/Stuart Franklin

U turskoj Superligi u subotu su se igrala tri duela u okviru 28. kola – Trabzon je pregazio Kajzeri, Antalijaspor pobedio u gostima, a aktuelni šampion Bešiktaš slavio je protiv Geztepea na domaćem terenu.

Bešiktaš je na svom terenu bio bolji Geztepea sa čak 5:1 (2:0), a golove su postizali Taliska, Medel (prvi gol u dresu turskog kluba), srpski defanzivac Duško Tošić, Kajl Larin, debitant u dresu domaćih, i Rajan Babel.

Tošić je bio strelac posle kornera, kada je bio najviši u petercu gostiju i glavom matirao golmana rivala. Bio je to njegov četvrti gol u prvenstvu, prvi u 2018. godini.

Bešiktaš je sada treći na tabeli sa tri poena zaostatka u odnosu na lidera Bašekšehir, i bod manje od Galatasaraja, koji u poenedeljak igra protiv Genčelrbirlija u poslednjoj utakmici kola.

Antalijaspor je u gostima bio bolji od Kardemira u gostima 2:1 (1:0), a golove za pobednika postigli su Kadah i Anželo, dok je strelac za Kardemir bio Keleš iz penala.

Nekadašnji igrač čačanskog Borca Milan Jevtović bio je u sastavu gostiju tokom svih 90 minuta.

Kardemir je zakucan za dno tabele i samo teoretski može da obezbedi opstanak, dok je tim iz Antalije siguran na sredini tabele.

Trabzonspor je „samleo“ Kajzerispor 4:0 (0:0), a strelci su bili Omur, Jazidži i Jilmaz – svi u drugom poluvremenu.

Trabzon ima šest poena zaostatka u odnosu na mesta koja vode u evropska takmičenja.

U petak je Istanbul Bašekšehir bio bolji od Malatije i zadržao prvo mesto tabele.

Pogledajte REZULTATE i TABELU turske Superlige.