Devet golova na Bernabeuu, četiri Ronaldova

Fudbal 18. mar 201822:42 > 22:46
Gonzalo Arroyo Moreno Getty Images Sport

U nedelju uveče okončano je 29. kolo španskog fudbalskog prvenstva, a veoma uzbudljivu utakmicu odigrali su aktuelni šampion Real Madrid i katalonska Đirona na stadionu Santiago Bernabeu - „kraljevski“ klub je slavio rezultatom 6:3 (1:1).

Neverovatnu utakmicu navijači su mogli da prate u španskoj prestonici – Madriđani su u prednost došli 11. minutu preko Ronalda na asistenciju Tonija Krosa.

Đirona je izjednačila u 29. minutu preko Stuanija.

U nastavku igre usledila je goleada – Real je do 64. minuta došao do prednosti od 4:1 posle golova Ronalda, Lukasa i ponovo Ronalda. Bio je to 50. het-trik u karijeri efikasnog Portugalca.

Stuani je opet postigao gol u 67. minutu i smanjio na 4:2, ali je sve dileme oko pobednika otklonio Bejl u 86. minutu, kada je Real poveo sa 5:2.

Nakon toga pala su još dva gola – Huanpe je u 88. minutu zatresao mrežu Kejlora Navasa, a Ronaldo je svojim četvrtim golom u sudijskoj nadoknadi postavio konačnih 6:3.

Nakon pobede Real se nalazi na trećem mestu tabele sa 60 bodova iz 29 susreta – četiri manje od drugoplasiranog gradskog rivala Atletika, a čak 15 manje u odnosu na lidera tabele Barselonu.

Đirona nastavlja odličnu sezonu uprkos porazu i sada su na sedmom mestu sa 43 boda.

U narednom kolu Đirona dočekuje Levante, a Real gostuje Las Palmasu.

Ranije u nedelju Viljareal je bio bolji od Atletiko Madrida, dok je Barselona savladala Atletik Bilbao sa 2:0.