Kiks Hajduka u Osijeku, po meri Dinama i Rijeke

Fudbal 18. mar 201818:47 > 19:16
EuroFootball Getty Images Sport

U derbiju 26. kola HNL Osijek i Hajduk odigrali su uzbudljiv meč koji je završen bez pobednika - 3:3. U drugom meču dana Rijeka je bila ubedljiva protiv Cibalije 5:1.

Splićani su u Osijek došli sa ambicijom da pobede i tako zadrže korak za vodećim Dinamom. Odlično su krenuli pošto je Toma Bašić već u trećem minutu doveo „Bile“ u vođstvo. Međutim, usledio je preokret. Mirko Marić u 22. i ukrajinski internacionalac Dmitrij Lepa u 38. minutu doneli su vođstvo domaćinu. Ipak, nisu imali sreće da sa 2:1 odu na poluvreme pošto je Grk Savas Gentoglu u 41. minutu doneo novo izjednačenje.

Uzbuđenja su se nastavila i u drugom poluvremenu. Doduše ne kao u prvom, ali ih je ipak bilo. U 57. minutu Andrej Šimunec je postigao autogol i Hajduk je ponovo došao do vođstva. Ali ni ovog puta nisu uspeli da ga sačuvaju, jer je u 77. minutu dosuđen penal za domaće, koji je realizovao Haris Hajradinović. Ispostavilo se da je to i konačan rezultat. Do kraja Splićani su ostali sa igračem manje, pošto je Nemac Andre Formichof dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Ovim remijem Hajduk je povećao bodovni zaostatak za Dinamom na osam bodova, a pride mu se i Rijeka primakla na samo bod.

Aktuelni šampion je zabeležio novi trijumf i to veoma ubedljiv protiv Cibalije na Rujevici. Bilo je 5:1, a briljirao je Brazilac Arauho Heber, postigavši het trik. Preostale golove postigli su Čolak iz penala i Puljić, dok je jedini strelac za goste iz Vinkovaca postigao Galić u 84. minutu. Cibalija ostala deveta, na mestu koje vodi u plej-aut sa 20 bodova, četiri manje od osmoplasirane Istre, prve van zone ispadanja i samo tri više od poslednjeg Rudeša.