Pjanić sa penala overio finale Juveu

Fudbal 28. feb 201819:19 > 19:23
Dino Panato/Getty Images

Fudbaleri Juventusa četvrtu godinu uzastopno imaće priliku da osvoje trofej namenjen pobedniku Kupa Italije.

Crno-beli su posle minimalnog trijumfa protiv Atalante u prvoj utakmici slavili i u revanšu pred svojim navijačima identičnim rezltatom – 1:0.

Jedini pogodak postigao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić u 75. minutu iz jedanaesterca.

Najstrožoj kazni prethodio je diskutabilan prekršaj Đanluke Mansinija nad Mehdijem Benatijom, a Pjanić je sigurnim udarcem po sredini gola prevardio Etrita Berišu.

„Stara dama“ nije blistala, čak su gosti iz Bergama više imali posed lopte (56-44 odsto), a pre odlučujućeg pogotka oba tima po jednom su pogodila okvir gola, prvo Alehandro Gomez iz Atalante u 64. minutu, a tri minuta kasnije Daglas Kosta.

Juventus je sa 12 kup trofeja najuspešniji klub na Apeninima, dok je Atalanta jedini put u finalu bila davne 1963.

Od 20:45 časova na SK1 pratite drugi polufinalni duel između Lacija i Milana (prvi meč 0:0), a ukoliko domaći budu bolji 9. maja na „Olimpijskom stadionu“ gledaćemo reprizu finala iz 2017.