Fudbal 26. feb. 201822:32 > 22:34
Izvor: Christof Koepsel, Getty Images Sport

Nesvakidašnji prizori u Dortmundu, stadion Borusije nije bio ispunjen do poslednjeg mesta kao obično u duelu sa Augzburgom na zatvaranju 24. kola.

Navijači su protestovali zbog novog termina u Bundesligi, i još jednom pokazali šta misle o igranju mečeva ponedeljkom.

Bousija je u 16. minutu povela sa 1:0, kada je Marko Rojs postigao još jedan gol nakon povratka sa duže pauze.

Računajući poslednjih devet mečeva koje je odigrao u Bundesligi, to je bio njegov sedmi pogodak.

Iako je poznato da Dortmund gotovo uvek pobedi kada na poluvremenu ima prednost (31 pobeda na poslednja 34 meča), ovoga puta se to nije dogodilo, zaslugom veziste gostiju Kevina Dansa.

Mladi Austrijanac afričkog porekla u 73. minutu je šutirao glavom posle kornera, i uspeo da iz odbitka zatrese mrežu Romana Birkija.

Na kraju je ostalo 1:1, a Dortmund je uprkos remiju i dalje na drugom mestu, sa bodom više od velikog rivala Šalkea.