Lukaku i Lingard potopili Plavce na Old Trafordu

Fudbal 25. feb. 201816:27 > 16:59
Izvor: Alex Morton/Getty Images

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Čelsi rezultatom 2:1 u utakmici 28. kola Premijer lige.

Vilijan je doneo vođstvo Čelsiju u 32. minutu, dok je preokret na „Old Trafordu“ Junajtedu stigao golovima Lukakua u 39. i Lingarda u 75. minutu.

Mančester Junajted je drugi na tabeli Premijer lige sa 59 bodova, dok je Čelsi na petom mestu i ima šest bodova manje.

Čelsi je poveo u 32. minutu kada je strelac bio Vilijan. Akcija je krenula od šesnaesterca Plavaca, a povukao ju je upravo Brazilac, koji je uposlio Azara na desnoj strani. Belgijanac je zastao okrenuo se, odlično pronašao utrčalog Vilijana, koji je krenuo ka golu De Hee, pa savladao španskog golmana, nespremnog za udarac na prvu stativu.

Na izjednačenje se čekalo do 39. minuta, kada je svoj 13. gol u sezoni postigao Romelu Lukaku. Mančester Junajted je do pogotka došao posle velikog pritiska u napadu u kome su učestvovali Pogba, Matić, Sančez i na kraju Lukaku, koji je iskoristio asistenciju Antonija Marsijala.

Lukaku je protiv Čelsija prvi put u sezoni uspeo da bude strelac protiv jedne ekipe iz Top 8 u Premijer ligi.

U nastavku meča su Crveni đavoli zaigrali nešto ofanzivnije, a prva ozbiljnija prilika je viđena u 67. minutu kada je u padu loptu zahvatio Lukaku, ali je odlično intervenisao Tibo Kurtoa.

Žoze Murinjo je u 64. minutu na teren poslao Džesija Lingarda, a izmena mu se isplatila deset minuta kasnije. Ponovo je u centru pažnje bio Romelu Lukaku, koji je posle dugog pasa prihvatio loptu na desnoj strani terena, probio se pored dvojice fudbalera Čelsija, centrirao, dok je Lingard odlično iskoristio nepažnju Andreasa Kristensena i glavom lako postigao gol za vođstvo Junajteda za 2:1.

Izabranici Antonija Kontea su u drugom delu igre pokušavali preko Markosa Alonsa, kao i Alvara Morate, koji je u 87. minutu zatresao mrežu De Hee, ali je opravdano poništen zbog ofsajda.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Premijer lige.