Everton nastavlja da gubi na strani, slavio Votford

Fudbal 24. feb. 201820:23 > 20:26
Izvor: Getty Image/ Alex Broadway

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa Premijer lige fudbaleri Votforda slavili su na domaćem terenu protiv Evertona 1:0 i približili se upravo liverpulskom timu na sredini tabele.

Za uzbuđenja smo morali da sačekamo drugo poluvreme, pošto u prvih 45 minuta nismo molgi da vidimo mnogo prilika za gol na stadionu Vikaridž Roud.

Početkom drugog poluvremena trener Votforda Havier Garsija je napravio dve izmene – u igru su ušli Stefano Okaka i Kiko, pa je u nastavku domaći tim bio konkretniji, što je rezultiralo i dobrim stvarima za domaći tim – prvo je veliku šansu u 79. minutu imao Deril Janmat, ali je golman Evertona bio siguran.

Samo minut kasnije Stršljenovi su došli do vođstva, kapiten Troj Dini je dobio odličnu povratnu loptu od Stefana Okake, koji je probio po desnoj strani, i snažnim udarcem u bliži gornji ugao golmana Džordana Pikforda doneo veliku radost crveno-žutima. Bio je to četvrti gol u sezoni kapitena domaćih.

U poslednjim sekundama susreta liverpulski tim je mogao do boda, ali posle velike gužve loptu u mrežu nije mogao da ubaci Ešli Vilijams.

Nakon četvrtog uzastopnog poraza u gostima „Karamele“ su na devetom mestu sa 34 boda, a Votford se nalazi tik iza njih sa 33 boda iz 28 kola.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.

U prvom meču subotnjeg programa Premijer lige Lester i Stouk su remizirali 1:1.

U mečevima odigranim od 16 časova pobede su ostvarili Liverpul, Brajton i Hadersfuld.