Osijek ponovo bolji od Rijeke u prvenstvu

Fudbal 17. feb 201817:33 > 17:36
Izvor: NK Osijek

U derbiju 22. kola Maks TV Prve lige Hrvatske Osijek je slavio protiv Rijeke.

Osijek je u subotu bio bolji od Rijeke i slavio sa 2:1. Osijek je još jednom ove godine „uzeo meru“ šampionu i upisao treću pobedu protiv Rijeke u prvenstvu.

Rijeka je nakon samo šest minuta igre ostala sa igračem manje. Direktan crveni karton dobio je Dario Župarić koji je kao poslednji čovek odbrane srušio Grezdu, a to je Matjaža Keka nateralo da menja formaciju i sam pristup meču.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Osijek je do vođstva došao u 49. minutu golom Alena Grgića. Prošlo je samo sedam minuta od prvog kada je Osijek došao i do drugog gola. Haris Hajradinović sigurno je izveo penal.

Rijeka je samo uspela da ublaži poraz pogotkom Domagoja Pavičića u 87. minutu meča.

U nedelju se na Maksimiru igra veliki hrvatski derbi, a Dinamo dočekuje Hajduk. U prvom meču u Splitu, bilo je 2:2.

Pobedu je u subotu zabeležila i Istra koja je slavila protiv Lokomotive golom Andreja Otočijana u 85. minutu.

Tabelu pogledajte ovde, kao i sve rezultate i raspored.