Željezničar gleda sa vrha, Zrinjski sa dva penala

Fudbal 17. feb 201817:22 > 17:24
N1

Nastavljen je i fudbalski šampionat u Bosni i Hercegovini.

HŠK Zrinjski

U terminu od 14:30 odigrana su u subotu tri meča, a pobede su zabeležili Željezničar, Sloboda i Zrinjski.

Željezničar je kao gost bio bolji od Krupe i slavio sa 4:2. Vojo Ubiparip je postigao prva dva gola za Željezničar, u 9. i 25. minutu, a nadu je domaćinu vratio pogodak Radosava Aleksića u 35. minutu. Uz rezultat 2:1 se i otišlo na odmor, a u nastavku je, nakon samo tri minuta igre Goran Zakarić bio precizan za 3:1. Igrao se 54. minut kada je Slobodan Milanović sa bele tačke smanjio na 3:2, da bi za konačnih 4:2 precizan ponovo bio Zakarić.

Sloboda je u Tuzli sa 2:0 savladala Mladost Doboj Kakanj. Domaćin je do pobede došao sa dva brza gola, u 70. i 76. minutu, a strelci su bili Edin Rustemović i Anel Husić.

Aktuelni šampion Zrinjski savladao je u hercegovačkom derbiju GOŠK sa 3:2. GOŠK je poveo u 10. minutu preko Stefana Barića i uz vođstvo otišao na odmor. Miloš Filipović je izjednačio sa bele tačke u 54. minutu samo da bi četiri minuta kasnije gosti ponovo poveli preko Nardina Mulahusejnovića. Filipović je do kraja susreta izrastao u heroja Mostaraca jer je ponovo doneo izjednačenje svom timu, još jednom sa bele tačke u 71. minutu da bi u 89. minutu pogodio za het – trik i konačnih 3:2.

U poslednjem meču dana, Čelik je u Zenici golom Aldina Šišića slavio protiv Viteza.

Tabelu na kojoj vodi Željezničar sa bodom ispred Zrinjskog, pogledajte ovde kao i sve rezultate i raspored.