Terijeri oborili Trešnjice

Fudbal 11. feb 201814:58 > 15:00
Tony Marshall, Getty Images Sport

Fudbaleri Hadersfilda pobedili su na svom terenu Bornmunt 4:1, u okviru 27. kola Premijer lige i pobegli iz zone ispadanja.

Terijeri, kojima je ovo prva pobeda u ligi u 2018. godini, posle pet uzastopnih poraza, sada su na 16. mestu na tabeli sa 27 bodova. Bornmut je, sa druge strane, prekinuo niz od sedam mečeva bez poraza i trenutno je 10. sa 31.

Goleadu na stadionu Džon Smit otvorio je Pričard u sedmom minutu, posle dodavanja Munijea. Engleskom vezisti to je prvi pogodak od dolaska među Terijere.

Samo sedam minuta kasnije Stanislas je iskoristio centaršut Frejzera i doveo Trešnjice do izjednačenja.

U nastavku meča na scenu je stupio Munije, najbolji pojedinac meča i sa dva pogotka trasirao put ka pobedi Hadersfilda. Snažni napadač je najpre u 27. posle prekida koji je izveo Moj glavom zatresao mrežu, da bi u 66. efektnim udarcem levom nogom udvostručio prednost svog tima. Ponovo je u ulozi asistenta bio Moj.

Konačan rezultat postavio je Van la Para iz penala u 90+5. minutu. Jedanaestercu je prethodio prekršaj Goslinga nad Pričardom.