Loš penal, ali prvenac Sančesa – Đavoli dobili Terijere

Fudbal 03. feb 201817:58 > 18:00
Dan Mullan, Getty Images Sport

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Hadersfild na Old Trafordu rezultatom 2:0, u okviru 26. kola Premijer lige, a prvenac za taj klub postigao je Aleksis Sančes.

Junajted je imao terensku incijativu tokom čitavog meča, ali su goste, koji su se sve vreme branili sa devet igrača, otvorili tek u 55. minutu. Strelac je bio Lukaku, koji je sjajno iskoristio cenaršut Huana Mate i savladao Lesla.

Samo 13 minuta kasnije domaći tim je duplirao prednost. Posle prekršaja nad Sančesom u šesnaestercu, sudija je pokazao na penal, a Čileanac je preuzeo ulogu izvođača. Njegov traljav udarac sa 11 metara zaustavio je Lesl, ali se lopta ponovo odbila Sančesu, koji je sproveo u mrežu i postigao prvi pogodak u novom klubu.

Junajted se vratio na pobednički kolosek, posle poraza od Totenhema, i sad je drugi sa 56 bodova. Hadersfildu je to peti uzastopni poraz i on je na 19. poziciji sa 24.

Fudbaleri Sautemptona došli su do prvog trijumfa posle 12 mečeva, savladavši Vest Bromvič Albion na strani posle preokrta 3:2.

Domaće je u vođstvo doveo Hegazi u četvrtom minutu nakon kornera Branta, ali su Sveci već do poluvremena uspeli da preokrenu.

Na 1:1 poravnao je Lemina, fantastičnim golom sa dvadesetak metara u 40. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Stivens preokrenuo. Defanzivcu Svetaca to je treća utakmica u nizu u kojoj postiže gol. On je bio čovek odluke u FA kupu protiv Votforda, a u prošlom kolu je bio strelac i protiv Brajtona.

Gosti su i u drugom poluvremenu bili bolji, a do prednosti od 3:1 došli su preko Vord-Prauza u 55. minutu iz slobodnog udaraca. Golu je prethodila svađa Bufala i engleskog veziste ko će izvesti prekid, ali se Marokanac posle pogotka izvinio svima.

Konačan rezultat postavio je Rondon u 72. minutu, a ponovo je asistent bio Brant. VBA je posle ovog poraza poslednji na tabeli sa 20 bodova, dok je Sautempton na 14. mestu sa 26.

Pobedu posle preokreta ostvario je i Bornmut, koji je bio bolji od Stouka 2:1. Šaćiri je u 5. minutu doveo Poterse u vođstvo, ali su domaći za samo devet minuta u drugom poluvremenu okrenuli rezultat. King je u 70. izjednačio, da bi Muset u 79. doneo drugu uzastopnu pobedu Trešnjicama.

Do trijumfa na svom terenu došao je Brajton protiv Vest Hema 3:1. Strelci za Galebove bili su Marej u osmom, Izgerdo u 59. i Gros u 75. minutu, dok je jedini pogodak za goste dao Čičarito u 30.

Jedini meč od 16 časova koji je završen bez pobednika igrali su Lester i Svonsi – 1:1. Vardi je u 17. bio strelac za Lisice, posle sjajne asistencije Ihenača, da bi Fernandes u 53. doneo bod Labudovima, za beg iz zone ispadanja.

Pogledajte rezultate i tabelu Premijer lige.