Srbija do boda na 24, Poljaska na 9 sekundi do kraja

Fudbal 30. jan 201817:59 > 19:42
fss.rs

Reprezentacije Slovenije i Srbije igrale su nerešeno na otvaranju 11. Evropskog prvenstva u futsalu koje se održava u Ljubljani - 2:2. Domaći su vodili sa 2:0, ali je Tomić 25 sekundi pre kraja doneo bod srpskom timu. Poljaci iznenadili Ruse u Grupi B.

Orlovi su znatno oslabljeni ušli u meč s obzirom na to da selektor Goran Ivančić nije mogao da računa na najbolje igrače Marka Perića i Miodraga Aksentijevića zbog kartona, koje su dobili u kvalifikacionom meču protiv Češke.

Slovenci su poveli u petom minutu golom Alena Fetića, koji je prošao po desnoj strani i sa udaljenosti od pet-šest metara šutirao.

U nastavku meča domaćini su nastavili da stvaraju šanse, a Srbija je imala dobru priliku u 12. minutu preko Kocića.

Tri minuta kasnije Vrhovec je posle izvedenog kornera primio loptu i volej udarcem je postigao gol za 2:0.

Igrao se 18. minut kada je Srbija smanjila prednost. Denis Ramić je sjajno regaovao na odbijenu loptu i šutirao za 2:1.

U uvodnih nekoliko minuta drugog poluvremna vođena je izjednačena borba. Oba tima bila su oprezna i čekala su grešku rivala.

Nema promene rezultata ni posle 8 minuta u drugom poluvremenu.

Slovenija 7 minuta pre kraja duela i dalje ima minimalnu prednost. Nije bilo mnogo uzbuđenja u drugom poluvremenu.

U 35. minutu Slovenija je imala odličnu šansu da reši meč, ali je golman Srbije Momčilović odbranio udarac Osredkaru.

U 38. minutu Simić je imao sjajnu priliku, međutim, Slovenci su uspeli da se odbrane, istina uz očigledan prekršaj nad gostujućim igračem.

Srbija je izjednačila na 2:2 na 25 sekundi pre kraja duela! Kocić je šutirao, a Tomić loptu skrenuo u gol. U tim trenucima srpski tim je igrao bez golmana i sve karte bacio je na napad. Rizik se na kraju isplatio.

Srbija se u četvrtak u 2. kolu sastaje sa selekcijom Italije (20:45), koja u svojim redovima ima nekolicinu naturalizovanih Brazilaca.

Rusija i Poljska odigrale su nerešeno u prvom meču u Grupi B. Poljaci su ovim rezultatom napravili veliko iznenađenje i došli do boda protiv vicešampiona sveta i Evrope.

Poljskoj je ovo tek drugo nastup na prvenstvima Evrope, a prvi su zabeležili još 2001.

Poveli su Rusi na nešto manje od pet minuta do kraja meča, a strelac je bio Ivan Čiškala. Međutim, Poljska do remija dolazi na samo devet sekundi do kraja pogotkom Mihala Kibika.

Evorpsko prvenstvo u futsalu pratite na kanalima SK.