Senzacija – Leganes eliminisao Real u Madridu

Fudbal 24. jan 201823:23 > 23:26
Izvor: Alex Caparros Getty Images Sport

Fudbaleri madridskog Reala eliminisani su u četvrtfinalu Kupa kralja! Leganes je na "Santijago Bernabeu" pobedio sa 2:1 i posle poraza u prvom meču 1:0 prošao je dalje zahvaljujući golu vipše u gostima.

Gosti su poveli posle greške defanzivaca Reala prelepim golom Erasoa, koji je udarcem sa 25 metara savladao Kasilju.

Dvanaestoiplasirani tim La Lige je u finišu prvog poluvremena imao priliku da duplira prednost, a kada je Karim Benzema izjednačio u Benzema izjednačio u 47. minutu verovatno niko na „Santijago Bernabeu“ nije verovao da će prisustvovati senzaciji.

Međutim, ubrzo je usledio novi šok. Gabrijel je sjajno reagovao posle kornera i glavom je zakucao loptu ispod prečke Kasiljinog gola.

Domaći su do kraja meča na sve načine pokušavali da izjednače, ali su gosti izdržali i na kraju upisali prvi trijumf u istoriji protiv Madriđana.

Zidan je meč počeo sa Asensijom, Benzemom, Iskom, Kovačićem, Ramosom… u drugom poluvremenu na teren su ušli Modrić, Karvahal i Borha, ali spasa im nije bilo.

Real u La Ligi imaju 19 bodova manje od vodeće Barselone i za njih je borba za titulu završena, a jedina šansa da spasu sezonu je Liga šampiona.

Aktuelni prvak Evrope se u osmini finala sastaje sa PSŽ (14. februar i 6. mart), a sudeći po trenutnoj formi jasno je da Zidanov tim očekuje težak posao protiv Parižana.

Ranije su plasman u polufinale obezbedili Sevilja i Valensija, dok se u poslednjem četvrtfinalnom duelu u četvrtak sastaju Barselona i Espanjol (prvi meč 0:1).