Barselona od 2:0 do 2:4 u San Sebastijanu!

Fudbal 14. jan 201822:46 > 22:47
David Ramos/Getty Images

U poslednjoj utakmici nedeljnog programa 19. kola La Lige, Barselona je posle velikog preokreta pobedila Real Sosijedad u San Sebastjanu sa 4:2.

Vodili su domaći 2:0 golovima Vilijana Hozea, i Huanmija. Na odmor se otišlo sa 2:1, Paulinjo je smanjio prednost.

A u drugom poluvremenu, Barsa je postigla tri gola. Suarez je bio precizan u 50. i 72. minutu. Tačku na meč u 85. minutu stavio je Leo Mesi, spektakukarnim golom iz slobodnog udarca. To je njegov 17. gol u sezoni. Barselona ima 11 bodova više u odnosu na drugoplasirani Atletiko Madrid.

Barselona je nakon deset godina uspela da savlada Real Sosijedad na gostovanju.

U furioznom tempu je odigrano prvo poluvreme. Sosijedad je odigrao verovatno najbolje poluvreme ove sezone. Briljirao je Vilijam Hoze, a pratili su ga Kanales, Surutuza i Huanmi, a posle 34 minuta Real je vodio sa 2:0.

Barselona je izgledala dosta sporo, a Real je konstantno imao igrača više u napadu, ali dobra akcija i asistencija Luisa Suareza omogućila je Kataloncima da na odmor odu sa podnošljivih 2:1.

U drugom poluvremenu, sve je bilo drugačije. Jaka kiša koja je padala tokom cele utakmice smetala je i jednima i drugima, ali su se bolje snašli gosti.

Prvi gol je Suarez postigao u 50. minutu na spektakularan način sa leve strane, lob udarcem desnom nogom, a drugi gol je dao na „asistenciju“ Fermalena koji je bio najbolji igrač Barselone na ovoj utakmici – glavom sa pola terena.

Mesi je odigrao verovatno najslabiji meč ove sezone, ali ga to nije sprečilo da postigne jedan od najlepših golova iz slobodnog udarca – preko visokog živog zida, uz sjajan luk lopte prevario je Heronima Rulija na golu.