'Slepi miševi' eliminisali Las Palmas, gol Maksimovića

Phil Walter, Getty Images Sport

Fudbaleri Valensije plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja trijumfom nad Las Palmasom rezultatom 4:0 u revanšu.

‚Slepi miševi‘ su dalje prošli ukupnim rezultatom 5:1, pošto je prvi meč na Kanarskim ostrvima završen bez pobednika 1:1.

Junak trijumfa Valensije bio je Lučijano Vijeto, koji je postigao het-trik, a strelac jedinog preostalog gola bio je srpski fudbaler Nemanja Maksimović.

Vieto je doveo domaći tim u vođstvo pred 28.000 navijača na „Mestalji“ po isteku pola časa igre, a rezultatom 1:0 se i otišlo na odmor. U trećem minutu drugog poluvremena Vijeto je postigao drugo gol posle asistencije Andreasa Pereire, da bi na 3:0 samo šest minuta kasnije povisio Maksimović. Vijeto je het-trik kompletirao u 66. minutu.

Pre ‚Slepih miševa‘ u četvrtfinale se plasirao i Atletiko, a preostali revanš mečevi osmine finala igraju se u naredna dva dana.