Spektakularni golovi – Vest Hem uzeo bod na "Vembiju"

Fudbal 04. jan. 201822:50 > 22:53
Izvor: Julian Finney, Getty Images Sport

Fudbaleri Totenhema i Vest Hema odigrali su nerešeno na "Vembliju" u poslednjem meču 22. kola Premijer lige - 1:1.

„Pevci“ su nastavili odličan niz na svom stadionu i u poslednji 29 utakmica imaju samo jedan poraz, ali protiv gradskog rivala imali su i sreće iako su potpuno dominirali punih 70 minuta.

Ekipa Maurisija Poketina diktirala je tempo i na sve načine je pokušavala da nađe put do gola „čekićara“, mešutim, prvi udarac igrača Vest Hema završio je iza leđa Uga Ljorisa.

Spektakularan pogodak za goste u 70. minutu postigao je Pedro Obijang. Španac je sa 30 metara uputio „raketu“ za potpuni šok na „Vembliju“.

U 77. minutu Kujate je imao priliku da duplira prednost svog tima, međutim, lopta mu je skliznula sa glave i završila u gol autu.

„Pevci“ nisu imali izbora, ni rešenje kako da savladaju Adriana, a onda se pojavio Son. Korejac je u 84. minutu izuzetnim udarcem sa velike udaljenosti doneo izjednačenje Totenhemu.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, a bliži pobedi bili su gosti. Aju je u 86. minutu izašao sam ispred Ljorisa, ali je Francuz uspeo da zaustavi njegov udarac i loptu prosledi u korner.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.