Istorija Beneventa, kiks Rome, Udineze 5/5

Fudbal 30. dec 201716:58 > 17:01
Izvor: Maurizio Lagana, Getty Images Sport

Fudbaleri Beneventa upisali su istorijsku pobedu u Seriji A, pošto su 19. kolu savladali Kjevo kod kuće rezultatom 1:0.

Gol vredan prvog trijumfa u elitnom takmičenju za Veštice postigao je Koda u 64. minutu. Uprkos toj pobedi, Benevento je i dalje ubedljivo poslednji sa četiri boda. Kjevo je na 13. poziciji sa 21.

Roma je na Olimpiku kiksnula protiv Sasuola i osvojila samo bod – 1:1. Pelegrini je doveo Vučicu u vođstvou u 31. minutu golom Pelegrinija, ali je Misiroli u 78. postavio konačan rezultat.

Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč u dresu Vučice.

Roma sa 39 bodova zauzima četvrto mesto i zaostaje za vodećim Napolijem devet bodova. Sasuolo je na 14. pozicij sa 21.

Ekipa Udinezea produžila je sjajnu seriju pobeda, koja sada iznosi pet mečeva, pošto je slavila u Bolonji posle preorketa 2:1. Bolonja je došla u vođstvo autogolom Danila, da bi Zebre preko Vidmera u 37. i Lasanje u 48. preokrenule i upisale novu pobedu. Ekipa Masima Oda je sada nadomak Evrope, pošto zauzima sedmu poziciju sa 27 bodova, tri manje od šestoplasirane Sampdorije.

Sampa je golovima Fabija Kvaljarele u nadoknadi vremena slomila otpor SPAL – 2:0. Iskusni napadač bio je strelac u 90+2. iz penala i 90+4. i prekinuo niz od četiri meča bez pobede.

Seriju Atalante od osam mečeva bez poraza prekinuo je Kaljari, koji je u Bergamu slavio 2:1. Strelci za tim sa Sardinije bili su Pavoleti u šestom i Padoin u 23. minutu, a počasni gol za domaće dao je Gomes u 90+1. Do kraja meča gosti su ostali bez igrača, pošto je Miange dobio drugi žuti.

Kaljariju je to prvi trijumf u ligi posle pet mečeva i sada je 15. sa 20 bodova. Sa druge strane, Atalanta je deveta sa 27.

Meć između između Torina i Đenove završen je bez golova, iako je ekipa Siniše Mihajlovića imala više od igre. Za Bikove u timu nisu bili Milinković-Savić i Adem Ljajić.

U meču, koji je igran od 12,30 Fiorentina i Milan su remizirali 1:1.