Everton iz penala do boda u gradskom derbiju

Fudbal 10. dec 201715:12 > 17:08
Photo by Charlie Crowhurst/Getty Images

Fudbaleri Liverpula i Evertona odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) u gradskom derbiju 16. kola Premijer lige.

Liverpul je motivisanije ušao u duel, potpuno je dominirao na startu i nije gostima dozvoljavao da dođu do izglednije šane.

Tim Jirgena Klopa je do vođstva stigao u 43. minutu golom Mohameda Salaha, koji je posle preciznog primljenog dodavanja, poslao loptu u gornji levi ugao i matirao golmana Pikforda.

I u drugom poluvremenu je Liverpul bio konkretniji, ali je Everton posle greške Lovrena, koji je napravio faul nad mladim napadačem Evertona Kalvertom Luinom, uspeo da stigne do izjednačenja.

Precizan sa bele tačke bio je Vejn Runi u 76. minutu.

Liverpul je posle 16 odigranih mečeva četvrti na tabeli sa 30 bodova, dva manje od trećeplasiranog Čelsija.

Everton je na 11. poziciji sa 19 bodova.

Liverpul je agresivnije ušao u meč, naročito u fazi napada, a prvu izgledniju šansu za promenu rezultata na „Enfildu“ domaći su imali su u sedmom minutu preko Mohameda Salaha, ali je golman Evertona Džordan Pikford odlično reagovao.

Tim Jirgena Klopa je i u nastavku više napadao, Salah i Mane su ulazili u šanse, ali usled nedostatka konkretnije završnice nije bilo promene rezultata.

Šansu da dovede svoju ekipu u vođstvo nije iskoristio ni Sadio Mane u 25. minutu, kada je odbrana gostiju odlično reagovala i presekla nekoliko dodavanja Manea i Dominika Solankea.

Čembrlejn je pripretio u 31. minutu iz kornera, ali nije pronašao saigrača u kaznenom prostoru.

Vođstvo Liverpulu doneo je Mohamed Salah u 43. minutu, kada je preciznim šutem pogodio gornji levi ugao golmana Pikforda.

Liverpul je do kraja prvog poluvremena još nekoliko puta zapretio, a odličnu priliku da duplira prednost imao je Mane u završnici prvog dela igre, ali je nije iskoristio na pravi način, pa je tim Jirgena Klopa na pauzu otišao sa minimalnom prednošću (1:0).

I u drugom poluvremenu je Liverpul potpuno nametnuo svoju igru, a veliku šansu da poveća na 2:0 propustio je strelac prvog gola Mohamed Salah, kada je sa pet metara glavom pokušao da matira golmana Pikforda.

Liverpul je potpuno preuzeo kontrolu nad utakmicom, Salah je ponovo imao priliku da duplira prednost posle kornera u 52. minutu, ali i dalje nije bilo promene rezultata.

Do šanse je stigao i Solanke u 60. minutu, ali odbrana gostiju brzo reagovala.

I Mane je mogao da se upiše u listu strelaca, a najbliži tome bio je u 63. minutu kada nije dobro zahvatio loptu posle kornera koji je izveo Čemberlejn.

U 67. minutu Klop je odlučio da odmori jedinog strelca na meču Mohameda Salaha, a umesto njega je ubacio Firmina.

U 76. minutu faul u šesnaestercu gostiju napravio je Lovren nad mladim napadačem Evertona Kalvertom Luinom.

Precizan sa bele tačke bio je Vejn Runi.

Runi je u 83. minutu zamenjen, a u igru je ušao Jagelka.

Ušla je nervoza u redove Liverpula, pa su izabranici Jirgena Klopa do kraja imali još samo nekoliko polušansi da stignu do novog vođstva, a najbliži je bio Firmino u samo završnici.