Partizan slavio, nokaut faza na vidiku!

Fudbal 02. nov 201718:24 > 20:26
FK Partizan

Fudbaleri Partizana savladali su albanski Skenderbeg na stadionu JNA rezultatom 2:0, u četvrtom kolu grupe B Lige Evrope.

Šampiona Srbije do važne pobede vodili su Zoran Tošić, golom iz slobodnog udarca u 39. i Leandre Tavamba u 66. minutu.

Posle te pobede crno-beli se nalaze u izuzetno dobroj poziciji pred poslednja dva kola, pošto sa pet bodova zauzimaju drugu poziciju.

Na ruku Đukićevoj ekipi ide i rezultat meča iz Berna, gde je kijevski Dinamo slavio 1:0, pa Partizan sad ima dva boda više od trećeplasiranih Švajcaraca i u već u sledećem meču protiv njih, 23. novembra, imaće priliku da pobedom obezbedi plasman u nokaut fazu.

Sa druge strane, Skenderbeg je porazom praktično izgubio šanse da se plasira dalje. Ekipa iz Albanije je poslednja sa dva boda. Na čelu grupe nalazi se Dinamo sa 10 bodova.

Partizan je imao inicijativu od starta meča, ali nije uspevao da probije zid, koji su gostujući igrači napravili ispred gola i ozbiljnije zapreti..

Ono što nisu uspeli iz igre, Đukićevi igrači jesu iz prekida, pa je prvi gol viđen iz slobodnog udarca. Zoran Tošić je u 39. minutu namestio loptu i sa 25 metara sjajno pogodio donji desni ugao Šehijevog gola.

Od starta drugog poluvremena albanski tim je zaigrao otvorenije, što je crno-belima ostavljalo više prostora u napadu. Tavamba je posle dve sjajne šanse, koje je propustio sredinom drugog poluvremena, uspeo da se upiše u strelce u 66. minutu i reši pitanje pobednika.

Golu Kamerunca je prethodila velika upornost Ognjena Ožegovića, koji je preoteo loptu defanzivcu Skenderbega na dvadesetak metara od gola i u situaciji jedan na jedan sa Šehijem, nesebično dodao do Tavambe.

Do kraja meča, osim dve prilike gostiju, koje je Stojković sjajno zaustavio, nije bilo izglednijih šansi, pa su crno-beli rutinski priveli meč kraju.

TOK MEČA

Iako se očekivalo da će stadion JNA biti ispunjen do poslednjeg mesta, pošto je to prvi meč pred publikom posle suspenzije stadiona, odziv navijača nije veliki. Severna tribina je u potpunosti prazna, dok su istočna i zapadna polupune, pa podršku crno-belima pruža otprilike oko 15,000 ljudi.

Maja Todić

Crno-beli znatno konkretniji od starta meča, prvi pokušaj imao je Zoran Tošić, ali je njegov šut sa distance zaustavio golman gostiju. Nedugo zatim, Tošić je ponovo probao sa distance, ovoga puta iz slobodnog udarca, ali je Šehi bio siguran.

Skendebeg za sada sasvim dobro parira Partizanu ne dozvolivši mu da uspostavi kontrolu igre i ozbiljnije zapreti.

Ono što u prvih pola sata raduje je ponašanje navijača crno-belih, koji do sada nisu uputili nijednu pogrdnu parolu na račun gostiju iz Albanije.

Domaći tim je ponovo zapretio posle prekida, ali je posle centaršuta Tošića, Mici izbacio loptu i sprečio Miletića da postigne gol.

U nastavku je zapretio i Janković, posle duplog pasa sa Ožegovićem, ali je i taj udarac završio u Šehijevim rukama.

Goool! Partizan dolazi u vođstvo u 39. minutu golom Zorana Tošića iz slobodnog udarca. Levonogi vezista je sa nekih 25 metara sjajno pogodio donji desni ugao Šehijevog gola, za veliku radost navijača domaćih.

Samo nekoliko minuta kasnije Vanđeli je probao sa dvadesetak metara, ali je Stojković sjajno reagovao. Gosti su zapretili u samom finišu poluvremena posle prekida, iako je sudija pokazao ofsajd poziciju, Stojković je još jednom bio odličan. To je bila ujedno i poslednja zanimljiva situacija u prvom delu meča.

Skenderbeg je od starta drugog poluvremena zaigrao znatno otvorenije, ali bez šansi da ugroze gol Stojkovića.

Posle jednog starta na sredini terena, Tošić je dobio žuti karton, zbog kojeg neće biti u timu za, verovatno, odlučujući meč za plasman u nokaut fazi protiv Jang Bojsa, za dve nedelje u Beogradu.

Izglednu priliku za Partizan imao je Ognjen Ožegović, ali je u odlučujućem trenutku izgubio snagu, što je iskoristio Jašanica i sprečio brzonogog napadača da šutira ka golu.

Crno-beli su sredinom drugog poluvremena pritisli goste, a dve sjajne šanse za tridesetak sekundi propustio je Leandre Tavamba. Kamerunac je najpre pokušao da lobuje Šehija, a zatim i da glavom postigne gol, ali je golman Skenderbega oba puta sjajno reagovao.

Na drugoj strani je mogla brzo da usledi kazna, ali je napadač Sove šutirao preko gola.

Goool! Partizan dolazi do 2:0 golom Tavambe u 66. minutu, ali velike zasluge idu Ožegoviću, koji je sjajno oteo loptu defanzivcu Skenderbega na 20 metara od gola i proigrao Tavambu, a Kamerunac je loptu smestio u praznu mrežu.

Posle tog gola, Radaš je imao šansu da smanji zaostatak, šutirao je iz slobodnog udarca ispod živog zida, ali pravo u Stojkovića. Nedugo zatim, sjajni čuvar mreže je ponovo spasao Partizan, pošto je posle loše postavke odbrane kod prekida, udarac Jašanice prebacio preko prečke.

Do kraja meča, crno-beli su usporili ritam i rutinski priveli meč kraju.