Matić o Svilaru: Nije pogrešio, ja sam imao malo sreće

Fudbal 01. nov. 201710:37 > 10:53
Izvor: Laurence Griffiths, Getty Images

Vezista Mančester Junajteda Nemanja Matić imao je reči utehe za mladog golmana Benfike Mileta Svilara, koji je na "Old Trafordu" u utorak bio i heroj i tragičar svog tima.

Mančester Junajted je pobedio sa 2:0, a u prvom poluvremenu je Svilar odbranio prvo udarac Marsijala sa bele tačke, da bi posle toga bio savladan tako što mu se lopta, posle udarca Matića u stativu, od leđa odbila u mrežu.

Drugi gol je Junajted postigao preko Dejlija Blinda u 78. minutu, u novom udarcu koji su „Crveni đavoli“ izveli sa bele tačke.

Sin nekadašnjeg golmana Vojvodine Ratka Svilara i u prvom meču protiv Junajteda ove godine je imao peh, pošto je loptu „uneo“ preko gol linije. Kao i tada, podršku je sada dobio od Nemanje Matića, koji bi mogao da mu uskoro bude saigrač u reprezentaciji Srbije.

„On je sjajan golman, ima samo 18 godina i u budućnosti će biti velika zvezda to je sigurno. Već sada igra u velikom klubu. Svilar nije pogrešio, dao je sve od sebe da odbrani šut, a ja sam imao i malo sreće da postignem gol. Svilar je pokazao i da može brzo i da zaboravi ono što se desilo“, rekao je Matić posle meča.