Čolov Atletiko zaustavio sjajan niz Barse

Fudbal 14. okt. 201722:37 > 22:38
Izvor: Alex Caparros, Getty Images

Fudbaleri Barselone ostvarili su prvi remi u sezoni, pošto su u derbiju osmog kola odigrali 1:1 na gostovanju sa Atletiko Madridom.

Barselonin sjajan niz od devet uzastopnih pobeda u svim takmičenjima završio se na Vanda Metropolitano stadionu.

Madridski tim je na „svoj“ način uspeo da ostane neporažen protiv gostiju iz Barselone, i, iako je poslednji put pobedio Barselonu u prvenstvu 2010. godine, izlazi zadovoljniji iz derbija.

Najbolju šansu za pobedu Barse imao je Lionel Mesi, ali je iz slobodnog udarca sa 16 metara u nadoknadi vremena šutirao pravo u Jana Oblaka.

Sjajni Argentinac je i sredinom drugog poluvremena mogao da dođe do 28. gola protiv Atletika, ali je njegov šut iz slobodnog udarca završio na stativi.

Domaći tim je došao u vođstvo preko Saula Nigesa, koji je sjajno pogodio mrežu Ter Štegena u 21. minutu. Od tog trenutka, Simeonova ekipa se bazirala, pre svega, na odbranu svog gola.

Barselona je imala inicijativu u nastavku i posle nekoliko šansi došao do izjednačenja. Luis Suares je bio strelac u 82. minutu, posle centaršuta Serhija Roberta. Urugvajcu je to osmi gol protiv Jorgandžija,

Posle ovog remija Barsa je ostala na čelu tabele sa 22 boda, pet više od Reala, a šest od Atletika.

Pogledajte rezultate i tabelu španske lige.