PL: Topovi zarđali pred dolazak u Beograd

Fudbal 14. okt 201720:34 > 20:35
Shaun Botterill, Getty Images

Fudbaleri Votforda pobedili su Arsenal u poslednjem subotnjem meču osmog kola Premijer lige posle preokreta 2:1.

To je druga uzastopna pobeda Stršljenova protiv Tobdžija, posle 2:1 u januaru na Emirejtsu. Sa druge strane, Arsenal je posle dve uzastopne pobede u poslednaj dva kola doživeo prvi poraz, a Petr čeh je savladan prvi put posle četiri meča.

Takav ishod sigurno raduje navijače Crvene zvezde, pošto Arsenal u četvrtak gostuje u Beogradu u trećem kolu grupne faze Lige Evrope.

Dobro je počeo klub iz Londona i inicijativu u prvom poluvremenu krunisao golom Pera Mertezakera. Visoki Nemac je bio najviši posle prekida u 39. minutu i postigao prvi gol posle skoro četiri godine. U prvom delu igre domaći nisu imali nijedan udarac u okvir gola Čeha.

U drugom poluvremenu, Tobdžije su imale dve sjajne prilike preko Ivobija i Ozila, ali je oba puta Gomes sjajno reagovao. Samo minut posle propuštene prilike nemačkog plejmejkera, Ričarlison je prošao po levoj strani ušao u kontakt sa Beljerinom, a sudija Svorbrik je pokazao na penal. Precizan sa bele tačke u 74. minutu bio je Troj Dini, koji je postigao prvi gol ove sezone i doneo izjednačenje Votfordu.

Kad se očekivalo da meč završi podelom bodova, usledila je akcija domaćih u 90+2. posle koje je Tom Kleverli zakucao loptu iza leđa Čeha. Tom golu prethodila je i pogođena staiva Etjena Kapua.

Sa ta tri bod Votford se popeo na četvrto mesto na tabeli sa 15 bodova, dok je Arsenal šesti sa dva boda manje.

Pogledajte rezultate i tabelu Premijer lige.