Raspucana Zvezda, nula u Zemunu, dvojka na Banjici

Fudbal 14. okt. 201718:21 > 19:11
Izvor: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde su na svom terenu pobedili Mačvu rezultatom 4:0 u utakmici 13. kolu Superlige Srbije.

Crveno-beli su poveli u 20. minutu golom Ričmonda Boaćija, posle akcije koju su započeli Pešić i Krstičić. Mogli su domaćini i ranije, u dvetom, minutu da stignu do prednosti da upravo Boaći nije promašio penal.

Samo devet minuta kasnije gosti iz Šapca su postigli autogol. Prvo je Nemanja Radonjić proleteo po desnoj strani i šutirao, lopta je zakačila Filipovića, a onda je završila do Radoša Protića, koji je sproveo u svoju mrežu.

Igrao se 53. minut kada je Aleksandar Pešić na odličnu asistenciju Radonjića pogodio za 3:0.

Konačan rezultat je postavio Luka Ilić u 90. minutu igre. Mladi fudbaler je svoj prvenac u seniorskom fudbalu postigao posle kornera koji je izveo Mičel Donald.

U duelu između Radničkog i Voždovca u Nišu nije bilo pobednika. Taj meč je završen 1:1. Zmajeve je u vođstvo doveo Putinčanin u 66. minutu, da bi u 88. Milan Pavkov iz penala poravnao rezultat i doneo bod domaćima.

Spartak je na Banjici slavio protiv Rada 2:0, dok u mečevima između Zemuna i Vojvodine i Čukaričkog i Javora nije bilo golova.