Propuštena prva meč lopta, Srbija izgubila u Beču!

Fudbal 06. okt 201719:05 > 22:35
fss.rs

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je u Beču od Austrije rezultatom 3:2, u pretposlednjem meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Izabranici Slavoljuba Muslina odigrali su daleko najslabiju utakmicu u kvalifikacijama, pa su propustili prvu priliku da obezbede plasman na Mundijal sa prvog mesta u grupi D.

Srbija posle prvog poraza u ovim kvalifikacijama 18 bodova, jedan više od Velsa i dva više od Irske, pa će u poslednjem kolu za četiri dana u Beogradu morati da pobedi Gruziju.

Od početka do kraja duela na stadionu Ernst Hapel Srbija je bila u podređenom položaju iako je imala ogromnu podršku sa tribina.

Austrija je u prvih desetak minuta propustila dve odlične šanse, a u 11. minutu Srbija je praktično iz prve akcije povela kada je Luka Milivojević odličnim udarcem sa 20-ak metara pogodio za 1:0.

Nije taj gol ništa promenio, pa je Austrija nastavila da pritiska i u 25. minutu je stigla do zasluženog izjednačenja golom Burgštalera.

Ništa se ni u nastavku nije promenilo. Muslin je pokušao promenom formacije i uvođenjem Ljajića, ali je Marko Arnautović iskoristio novi kiks odbrane Srbije i u 76. minutu postigao gol za 2:1.

Sedam minuta pre kraja Nemanja Matić je izjednačio posle kornera Dušana Tadića, ali minut pre kraja konačan rezultat postavio je Šaub.

Tok meča pratite uz Sportklub

Aleksandar Bajkić

Već prilikom intoniranja himni bilo je jasno koliku će podršku imati Srbija sa tribina. Orilo se „Bože pravde“ stadionom „Ernst Hapel“, ali prvu šansu na utakmici imala je Austrija.

Veliku priliku imao je Kainc u sedmom minutu, mali je loše šutirao i Stojković je odbranio.

Tri minuta kasnije u šansi se našao i Arnautović koji je glavom šutirao za malo pored gola posle centaršuta sa desne strane.

Srbija je praktično iz prve akcije povela. U 11. minutu lopta se posle centaršuta Aleksandra Kolarova odbila na ivicu šesnaesterca, prihvatio je Luka Milivojević i veoma preciznim udarcem pogodio za svoj prvi gol u dresu Srbije.

I pored ranog vođstva bilo je jasno da Srbija nije najbolje počela duel u Beču, a Austrija je u 25. minutu zasluženo izjednačila.

Posle tri propuštene prilike gol je postigao Burgšteler koji je uhvatio na spavanju odbranu Srbije i mirno pogodio za 1:1.

Lošeje igrala Srbija u Beču, ali je u 4. minutu posle centaršuta Kolarova prečku pogodio Branislav Ivanović.

Domaćin je uzvratio tri minuta kasnije. Burgšteler je imao veliku priliku, ostao je neometan u kaznenom prostoru, ali je njegov udarac sjajnom intervencijom zaustavio Stojković.

Rezultatom 1:1 je i završeno prvo poluvreme, pa je Srbija s obzirom na sve viđeno u prvih 45 minuta mgola da bude zadovoljna.

I u prvom delu drugog poluvremena Srbija je igrala daleko ispod svojih mogućnosti.

Austrija je kontrolisala dešavanja na terenu, a u 56. minuut veliku šansu imao je Arnautović koji je izašao sam ispred Stojkovića, pa je golman Srbije ponovo herojski odbranio.

Muslin je 20-ak minuta pre kraja odlučio da napravi prvu izmenu, pa je umesto Rukavine na teren ušao Adem Ljajić.

Do sasvim zasluženog vođstva Austrija je stigla 16 minuta pre kraja. Prelako je ispala odbrana Srbije, Arnautović je sačekao loptu na drugoj stativi i rutinski je pogodio, a nije proslavio gol.

Ipak, sedam minuta pre kraja, Srbija je izjednačila. Tadić je izveo korner, Mitrović je spustio do Matića koji je prihvatio loptu i zakucao je iza leđa golmana Austrije.

Delovalo je da Srbija možda može i do pobede, ali je u poslednjem minutu Arnautović ponovo pogodio i Srbija je ostala bez bodova.