U21: Srbija lako u Makedoniji, golčina Živkovića

Fudbal 06. okt 201717:11 > 17:13
Hannah Peters/Getty Images

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Makedoniju u gostima sa 2:0, u drugom meču kvalifikacija za šampionat Evrope.

Srbija sada ima dve pobede iz isto toliko mečeva u grupi 7 i treća je na tabeli, a ispred su Rusija sa sedam bodova iz tri utakmice i Jermenija sa sedam bodova iz četiri utakmice.

Tim Gorana Đorovića rutinski je slavio u Makedoniji iskoristivši mnogo veći individualni kvalitet od rivala.

Prvi gol u 22. minutu postigao je Saša Lukić posle odlične akcije i centaršuta sa leve strane, a pobedu je overio Andrija Živković koji je desetak minuta kasnije fantastičnim udarcem sa preko 20 metara pogodio gornji levi ugao gola Makedonaca.

Srbija je igrala u sastavu: Radunović, Bogosavac, Mašović, Jovanović, Stevanović, Pantić (Denić), Grujić, Lukić, Živković, Jović (Šaponjić), Radonjić (Pantović).