KAN: Gana u finalu, navijači prekinuli meč

Fudbal 05. feb 201522:41 > 22:42
Tanjug/AP Photo/Sunday Alamba

Polufinalna utakmica fudbalskog Kupa afričkih nacija između domaće Ekvatorijalne Gvineje i Gane prekinuta je zbog nereda domaćih navijača.

Utakmica je prekinuta nepunih 10 minuta pre kraja, pri vođstvu Gane od 3:0, ali je posle pauze nastavljena i Gana je ostvarila pobedu.

Aju je u 42. minutu psotigao prvi gol za ekipu Avrama Granta, a tri minuta kasnije prednost je duplirao Vakaso Mubarak. Sve je bilo rešeno u 75. minutu drugim golom Ajua, a tada su domaći navijači počeli da prave nerede.

Ubacivali su razne predmete na teren, a navijače Gane gađali su pirotehničkim sredstvima. Jedan domaći navijač je ušao na teren i pokušao da se sukobi sa linijskim sudijom, ali ga je obezbedjenje sprečilo i odvelo.

Gana će u velikom finalu igrati protiv Obale Slonovače.