Sevilja ubedljiva protiv Maribora, het-trik Ben Jedera

Fudbal 26. sep 201722:26 > 22:33
Izvor: Aitor Alcalde, Getty Images

Fudbaleri Sevilje upisali su prvi trijumf u Ligi šampiona, pošto su u drugom kolu grupne faze elitnog takmičenja savladali slovenački Maribor 3:0 (2:0)

Španski tim je sigurnije i agresivnije ušao u meč, a uz veći posed lopte fudbaleri Sevilje su imali i bolju realizaciju, što se isplatilo u 27. minutu kada je Francuz Visam Ben Jeder zatresao mrežu gostiju.

Ben Jeder je odlično reagovao posle sjajnog prodora Hoakina Korea i bez mnogo problema savladao golmana Jasmina Handanovića.

Francuz se po drugi put upisao u listu strelaca u 38. minutu, kada je posle preciznog pasa Franka Vaskeza ponovo matirao gostujućeg čuvara mreže.

Ben Jeder je imao veliku šansu da ostvari het-trik u 62. minutu, ali je Handanović reagovao na pravi način.

Ipak, 27-godišnji Francuz uspeo je i po treći put da savlada golmana Handanovića, kada je sudija u 83. minutu pokazao na belu tačku, a Ben Jeder bio precizan.

I u nastavku je Sevilja bila povezanija i kontrolisala je igru, ali promena rezultata nije bilo.

Sevilja je sada prva na tabeli Grupe E sa jednim remijem i jednom pobedom, drugi je Liverpul koji ima dva remija, treći moskovski Spartak sa istim učinkom, a na začelju tabele je Maribor sa dva poraza.

Pogledajte rezultate i tabele posle drugog kola grupne faze Lige šampiona.