Prvenci Tošića i Ožegovića u pobedi Partizana

Fudbal 17. sep 201719:36 > 20:54
Izvor: Miroslav Todorović/FK Partizan

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički iz Niša rezultatom 3:1 u 10. kolu Super lige Srbije, a svoje prve golove za tim Miroslava Đukića postigli su Zoran Tošić i Ognjen Ožegović.

Beogradski crno-beli su u vođstvo došli u 32. minutu, a svoj prvi gol po povratku u Partizan postigao je Zoran Bambi Tošić.

Omaleni ofanzivac je posle sedam godina u dresu CSKA ovog leta stigao u Humsku, a prvi gol je postigao na spektakularan način. On je prihvatio loptu posle dodavanja Tavambe u 32. minutu, povukao je napred ka golu i onda šutirao sa ivice šesnaesterca pravo u mrežu Mladena Živkovića.

Partizan je do poluvremena uspeo da postigne još jedan gol kada se u 45+2. minutu u strelce upisao Marko Janković. Pre toga je Nemanja Miletić loptu prihvatio na desnoj strani terena, centrirao, Živković je intervenisao, ali je loptu odbio pravo do Jankovića, kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Nišlije su smanjile u 59. minutu kada je odbrana Partizana loše reagovala, lopta se odbila do Milana Pavkova, koji je savladao Stojkovića bez problema.

Partizan je zatim pojačao ritam, a na 3:1 je povisio Ognjen Ožegović u 72. minutu udarcem po zemlji posle dodavanja Nemanje Antonova. To je takođe bio prvi pogodak napadača u dresu Partizana, dok je ove sezone vež pogađao u Super ligi u dresu Čukaričkog, svog bivšeg kluba.

PARTIZAN: Stojković – Nemanja R. Miletić, Ostojić, Mitrović, Antonov – Radin, Everton, Janković, Tošić – Solomon, Tavamba.

RADNIČKI:Živković – Aksentijević, Kovačević, Miladinović, Subić – Raspopović, Jovanović – Arsić, Riota, Mrkić – Pavkov.

U ostalim mečevima večeri igrali su Borac – Rad 3:1 (0:0)  i Javor – Zemun 0:1 (0:0).

Pogledajte kompletne REZULTATE i TABELU Super lige Srbije.