Zvezdina osveta Zmajevima

Fudbal 17. sep 201718:58 > 18:59
Izvor: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su trijumf rezultatom 2:0 na gostovanju Voždovcu u desetom kolu Superlige Srbije i vratili se na prvu poziciju na tabeli.

Zvezda sada ima isti broj bodova (22) kao i Vojvodina, ali uz dva meča manje.

Strelci za crveno-bele na mestu gde su prošle sezone ostavili titulu postigli su Mičel Donald u 40. i Gelor Kanga u 90. minutu.

Holanđanin je ponovo postigao efektan gol iz slobodnog udarca, pogodivši same rašlje Popovićevog gola. To je treći pogodak sjajnog vezista iz slobodnjaka ove sezone, a drugi u nizu.

Sa druge strane, golu Kange prethodio je sjajan potez Nemanje Radonjića, koji je posle prelaska Ivkovića uposlio Gabonca, za konačan rezultat.

Iako je igrala bez nekolicine važnih igrača (Boaći, Savić, Borjan) Zvezda je kontrolisala igru tokom čitavog meča, o čemu govori veći posed lopte i 13 šuteva. Voždovac nije nijednom šutirao u okvir gola Kahrimana.

Trijumf na Voždovcu dobija dodatno na značaju za Zvezdu ako se zna da dolazi posle isrcrpljujućeg meča u četvrtak protiv BATE u okviru Lige Evrope. Crveno-bele ritam utakmica četvrtak-nedelja očekuje sve do sredine decembra.

U preostalim mečevima, Čukarički je slavio na gostovanju u Bačkoj u neizvesnom meču 3:2. Brđani su već posle 3 minuta imali vođstvo od 2:0, golovima Mudrinskog i Kopitovića. Taj rezultat je bio aktuelan sve do 47. kad je Makarić smanjio zaostatak, da bi devet minuta kasnije Ceković iz jedanaesterca izjednačio.

Međutim, da se ekipa Nenada Lalatovića vrati sa tri boda sa gostovanja pobrinuo se Mudrinski svojim drugim golom. On je u 69. minutu bio precizan iz jedanaesterca.

Mačva je u Šapcu bila ubedljiva protiv Radnika, koji je od četvrtog minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Kjeremeha. To su domaćini iskoristili i do poluvremena imali prednost od dva gola, preko Protića u 25. i Gavrića u 38.

Do kraja meča, Gavrić je drugim golom, u 53. minutu, povisio na 3:0, da bi u 72. Lazarević iz jedanaesterca postavio konačan rezultat.

Zanimljiv meč viđen je i u Subotici, na kraju podela bodova između Spartaka i Mladosti.Spartak je vodio 1:0, pa 3:1, ali je Mladost na kraju uspela da dođe do boda.

Pogledajte rezultate i tabelu Superlige Srbije.