AFKON: DR Kongo preko Konga do polufinala

Fudbal 31. jan 201519:37 > 19:39
Izvor: Getty Images Sport, Gallo Images

Odigrano je prvo četvrtfinale na afričkom Kupu nacija, a posle goleade i velikog preokreta na stadionu u Bati, selekcija DR Konga savladala Kongo sa 4:2.

Nije bilo pogodaka u prvom delu meča, a onda su u drugom poluvremenu rivali počeli da postižu golove. Kongo je poveo sa 2:0 i to nakon što je Ferebori Dore postigao ptvi gol u 55. minutu, da bi samo 7 minuta kasnije Tivi Bifum povisio rezultat.

Onda počinje da igra i DR Kongo, odnosno nekadašnji Zair i smanjuje golom Diomersija Mbokanija u 65. minutu. Deset minuta nakon toga na asistenciju Sedrika Makiadija pogađa fudbaler Tereka Džeremi Bokila i poravnava rezultat.

U 81. minutu Džoel Kimvaki donosi potpuni preokret svojoj reprezentaciji, da bi tačku na ovaj meč stavio svojim drugim pogotkom Diomersi Mbokani, koji je u 90. minutu potvrdio prolazak DR Kongo u polufinale.

Protivnik će im tamo biti bolja reprezentacija iz 4. para četvrtfinala, koji čine Obala Slonovače i Alžir.