Čekićari jedva dočekali domaći teren, poraz Terijera

Fudbal 11. sep 201722:53 > 22:56
Getty images/Jordan Mansfield

Fudbaleri Vest Hem Junajteda slavili su rezultatom 2:0 protiv Hadersfilda u poslednjoj utakmici četvrtog kola Premijer lige u prvoj utakmici u sezoni koju su odigrali kao domaćini na London stadionu, posle tri gostovanja.

Novi premijerligaš Hadersfild nastavio je sa odličnim igrama na početku sezone u prvom poluvremenu u istočnom Londonu, ali su u 72. minutu na veoma malerozan način primili pogodak.

Španac Pedro Obijang je šutirao, ali je lopta pogodila Jorgensena u leđa i potpuno promenila pravac, pa danski golman Jonas Lesl nije mogao da je spreči da uđe u gol.

Ubrzo su Čekićari i duplirali prednost – u 77. minutu vezista iz Gane Andre Aju, koji je u igru umesto Ćićarita Ernandesa ušao samo 13 minuta ranije najbolje se snašao u petercu posle velike gužve u kaznenom prostoru gostiju.

Pobeda Vest Hema odličan je poklon za 49. rođendan trenera domaćih Slavena Bilića.

Hadersfild je na taj način postao poslednji tim u novom izdanju Premijer lige koji je primio prvi gol u sezoni.

Pogledajte REZULTATE i TABELU engleske Premijer lige.