UEFA – Gol Mandžukića najlepši u sezoni

Fudbal 29. avg 201721:16 > 21:26
Getty Images Sport, Michael Regan

Gol napadača Juventusa Marija Mandžukića u finalu Lige šampiona protiv Reala proglašen je za najlepši pogodak prošle sezone u izboru na sajtu UEFA.

Hrvatski ofanzivac je u finalu Lige šampiona u Kardifu u 27. minutu primio loptu na grudi i okrenut leđima pogodio mrežu gola Kejlora Navasa za 1:1.

To je bio i jedini pogodak za Juventus jer je Real slavio sa 4:1.

Mandžukićev gol dobio je 26 odsto glasova u izboru UEFA, fudbaler Fenerbahčea Musa Sou je bio drugi sa 25 odsto. On je na utakmici Lige Evrope protiv Mančester Junajteda makazicama postigao gol.

Fudbaleru Reala Kazemiru je pripalo treće mesto sa 20 odsto glasova. U osmini finala Lige šampiona defanzivni vezista je sjajnim pogotkom sa 25 metara u 54. minutu postavio konačnih 3:1 za Real u susretu protiv Napolija.