KAN: Đan u 92. minutu za pobedu Gane

Fudbal 23. jan 201519:28 > 19:35
Tanjug/AP Photo/Themba Hadebe

Asamoa Đan je heroj Gane, posle gola u sudijskoj nadoknadi, koja je timu Avrama Granta donela pobedu nad Alžirom 1:0.

Crne zvezde su bile na ivici ispadanja u prvoj fazi turnira, posle startnog poraza od Senegala, ali se sve promenilo u 91. minutu, kada je Mubarak poslao dugu loptu, Đan uspeo da izbegne Međanija i savlada Raisa.

Đan se vratio u tim i velike nade polagane su u njega, a on je vratio šestim golom u šest mečeva za Ganu (u klupskom fudbalu on u Emiratima daje skoro 1.3 gola po meču u poslednje dve godine) a sada Gana ima tri boda, baš kao i njihovi današnji rivali.

U drugom meču dana Senegal, koji ima jedan trijumf, igra sa Južnom Afrikom, koja je bez bodova.

Dan pre meča selektoru Alžira Kristijanu Gurkufu preminula je majka, ali je on odlučio da ostane na ovoj utakmici. Neizvesno je da li će biti prisutan u sledćem meču sa selekcijom Senegala.

Utakmica u Mongomu tekla je prilično mirno, za 90 minuta zabeležen je samo jedan udarac u okvir gola, ali je nadoknada promenila kompletno stanje u grupi.

Mađid Bugera predvodio je do alžirsku odbranu koja je sve do finiša uspevala da zaustavi pretnje „Crnih zvezda“ i dovede ekipu na korak od četvrtfinala.

Sadaje grupa C, koja je zbog sastava prozvana grupom smrti, ostala potpuno otvorena.