Šok u Australiji: Emirati preko Japana do polufinala!

Getty Images/ Mark Thompson

Fudbaleri Ujedinjenih Arapskih Emirata poslednji su polufinalisti Kupa Azije.

Oni su posle boljeg izvođenja penala savladali favorizovani Japan sa 5-4. Nakon regularnog toka i produžetaka bilo je 1-1.

Iznenađenje je najavljeno već u sedmom minutu golom Alija Ahmeda. Japan je uspeo nekako da dođe do izjednačenja golom Gaku Šibasakija u 81. minutu. Šibasaki je ušao sa klupe umesto Enda početkom drugog poluvremena.

Iako se večinom igralo na njihovoj polovini, Emirati su uspeli da izdrže i do kraja regularnog toka i celih 30 minuta produžetaka, pa se otišlo u penale. Samo jedan promašaj Japana bio je dovoljan za odluku i tako će među najbolja četiri šokantno fudbaleri UAE.

U polufinalu turnira koji se igra u Australiji sastaće se domaćin baš protiv Emirata, dok će u drugom meču snage odmeriti Južna Koreja i Irak.