Sokerosi i Južna Koreja u polufinalu Kupa Azije

Fudbal 22. jan 201514:23 > 14:25
Getty Images Sport, Bradley Kanaris

U polufinale Kupa Azije plasirali su se Južna Koreja i Australija. U centru pažnje bili su dvostruki strelci – Son i Kejhil.

Son Heung-min postigao je dva gola u produžecima za pobedu Južne Koreje nad Uzbekistanom 2:0, posle 90 minuta bez golova.

Napadač Bajer Leverkuzena prvi gol na Rectangular stadionu u Melburnu postigao je glavom na centaršut Kim Jin-sua i to kroz ruke golmanu Uzbeka Ignatiju Nesterovu u 104. minutu utakmice. Po isteku 120og minuta Son je iskoristio odličan prodor i centaršut rezervnog beka Ča Du-rija, da levom nogom postigne gol za konačnih 2:0.

Ova utakmica je bila prva na Kupu Azije u Australiji koja nije imala pobednika posle 90 minuta igre. Južna Koreja poslednji put je bila prvak Azije 1960. godine, a u polufinalu u ponedeljak ih očekuje bolji iz derbija Irak – Iran.

U drugoj utakmici dana briljirao je legendarni Tim Kejhil koji je postigao oba gola u pobedi Australije nad Kinom 2:0.

Posle frustrirajućih prvih 45 minuta, Kejhil je preuzeo odgovornost na sebe i na neverovatan način odveo Sokerose u polufinale. Prvi gol je postigao makazicama preko glave u 48. minutu.

Posle centaršuta Džejsona Dejvidsona bivši igrač Evertona i sadašanja vedeta Njujork Red Bulsa gol postiže glavom za 2:0 u 65. minutu. Najbolji strelac Australije svih vremena postigao je 39 golova za reprezentaciju, od toga 20 glavom.

U polufinalu, Australija će u utorak igrati sa boljim iz utakmice Japan-UAE.