Seltik uprkos porazu obezbedio plasman u Ligu šampiona

Fudbal 22. avg 201720:04 > 20:07
Getty Images

Fudbaleri Astane pobedili su Seltik kod kuće rezultatom 4:3 u revanš meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona, ali je zbog rezultata iz prvog meča plasman izborila škotska ekipa.

Astana je povela u 26.minutu, tako što je Ajer postigao autogol. Osam minuta kasnije Sinkler je izjednačio na 1:1.

Kazahstanci su u drugo poluvreme ušli silovito i za 20 minuta postigli tri gola, a strelci su bili Mužikov u 48. i Tvumasi u 49. i 68. minutu.

Astana je nastavila da napada, ali je situacija za nju postala znatno teža kada je Ničam u 80.minutu postigao gol za Seltik.

Motivacija domaćina je počela da pada pa su u 90. minutu primili još jedan gol, a ovog puta strelac je bio Grifits.

Seltik je izborio plasman u Ligu šampiona uprkos porazu u Astani ponajviše zahvakjujući pobedi u prvoj utakmici kod kuće rezultatom 5:0, zbog čega je ukupni rezultat iz dvomeča bio 8:4.