Derbi pripao Želju: Dva crvena, dva penala, jedan gol

Fudbal 19. avg 201722:01 > 22:03
FK Željezničar

Dva duela petog kola odigrana su u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a dan je obeležio sarajevski derbi.

Sarajevo je bilo domaćin prvog gradskog derbija sa Željezničarem koji je slavio sa 1:0.

Meč je počeo direktnim crvenim kartonom koji je dobio Perica Ivetić koji je tako ostavio domaćina sa igračem manje već u trećem minutu. Za faul nad Goranom Zakarićem u kaznenom prostoru Sarajevo je kažnjeno i penalom koji je dosuđen u korist Željezničara.

Samo dva minuta kasnije, Zajko Zeba postiže sa bele tačke, ispostaviće se jedini gol koji je viđen na stadionu Asim Ferhatović.

Strasti se nisu smirivale u derbiju pa je u 37. minutu i Željezničar ostao sa igračem manje. Zbog drugog žutog kartona teren je morao da napusti Sinan Ramović.

Sarajevo je češće napadalo, stvaralo prilike ali gola nije bilo. Nije ga bilo ni kada je nakon greške golmana gostiju Vedrana Kjosevskog sudija dosudio penal domaćinu.

Amar Rahmanović je šutirao, ali je Kjosevski odbranom ispravio svoju grešku i sačuvao Željezničaru pobedu.

U drugom duelu dana, Krupa je golom Zorana Milutinovića sa bele tačke pobedila Čelik.

Tabelu pogledajte ovde, kao i sve rezultate.