MLS: Paunović se vratio na pobednički put

Fudbal 06. avg 201705:00 > 05:03
Getty Images/John Dur

Fudbaleri Čikaga, koje sa klube predvodi srpski trener Veljko Paunović, ubedljivo su savladali Nju Ingland 4:1 i vratili se u trku za prvu poziciju Istočne konferencije.

Čikagu je to prva pobeda posle tri meča a za Paunovićevu ekipu od starta su nastupili Srbin sa mađarskim pasošem Nemanja Nikolić i bivši igrač Bajerna i Mančester Junajteda Bastijan Švajnštajger.

Domaći su u vođstvo došli u osmom minutu golom Polstera, u 24. je poravnao Kamara da bi novu prednost Čikagu doneo Žuninjo 15 minuta kasnije.

Na 3:1 je povisio De Leu na startu drugog poluvremena, u 49. minutu, a konačan rezultat postavio je Solinjak u 92.

Twitter Embed Code

Čikago se posle ove pobede nalazi na drugoj poziciji na Istoku sa 41 bodom, tri manje od vodećeg Toronta, koji je napravio kiks u ovom kolu remiziravši protiv poslednjeplasirane ekipe konferencije DC Junajteda 1:1.

Aktuelni šampioni MLS Sjetl Sanudersi bili su ubedljivi na gostovanju Minesoti 4:0, uz dva pogotka sjajnog Klinta Dempsija u 18. i 73. minutu. Preostale pogotke postigli su Bruin u devetom i Moris u 71.

U ostalim mečevima Filadelfija je na svom terenu slavila protiv Dalasa 3:1, Montreal je savladao Orlando 2:1, dok u duelima između Kolorada i Vankuvera (2:2), i Real Solt Lejka i Hjustona (0:0) nije bilo pobednika.