LŠ: Vardar iz 2 u 1 za 3. kolo kvalifikacija

Fudbal 18. jul 201719:49 > 19:52
sk

Fudbaleri Vardara pobedili su Malme sa 3:1 u Strumici i posle 1:1 u prvom meču u Švedskoj obezbedili plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Makedonski prvak je posle 0:1 na poluvremenu u nastavku zaigrao mnogo bolje i preokretom prvi put od 2003. obezbedio mesto u trećoj rundi kvalifikacija gde ih najverovatnije čeka Kopenhagen, koji je u prvom meču u Slovačkoj savladao Žilinu sa 3:1.

Ukoliko ekipa iz Skoplja bude zaustavljena u trećem kolu takmičenje će nastaviti u poslednjoj fazi kvalifikacija za Ligu Evrope.

Meč je odigran u Strumici jer se stadion „Filip II“ u Skoplju adaptira za meč Superkupa Evrope između Real Madrida i Mančester Junajteda, ali to nije smetalo Vardaru da ostvari jedan od najvećih uspeha u novijoj istoriji.

Malme je poveo golom Markusa Rosenberga u 16. minutu iz jedanaesterca, u finišu prvog poluvremena domaći su tražili penal, a sve propušteno nadomestili su u nastavku utakmice.

Kapiten Boban Grnčarov je u 56. minutu golom glavom posle slobodnog udarca izjednačio, da bi samo pet minuta kasnije Tigran Barsegjan bio precizan nakon što je golman Malmea Johan Viland odbranio penal Huanu Felipeu.

Konačnih 3:1 u sudijskoj nadoknadi vremena postavio je Boban Nikolov.

Plasman u 3. kolo obezbedili su i fudbaleri kazahstanske Astane i beloruski BATE Borisov.