LE: Mladost na Fener, PSV čeka Osijek

Fudbal 14. jul 201713:24 > 13:28
Podeli:
Izvor: Getty Images/EuroFootball

Devet klubova iz bivše Jugoslavije saznalo je imena potencijalnih protivnika u 3. kolu kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope.

Sudeći na rezultate prvih mečeva svi timovi imaju realne šanse da uspešno prebrode drugu rundu kvalifikacija i dođu na dva koraka do plasmana u grupnu fazu takmičenja.

Crvena zvezda će, ukoliko izbaci Irtiš iz Kazahstana, u sledećem kolu na Spartu iz Praga.

Prve utakmice su 27. jula, a revanši 7. avgusta.

Rabotnički/Dinamo Minsk (1:1) – Kork Siti/AEK (0:1)
Norčeping/Trakai (2:1) – Škendija/HJK (3:1) 
Hajduk/Levski (1:0) – Brondbi/Vasa (2:0)
Šturm/Mladost (0:1) – Fenerbahče
Aberdin/Široki Brijeg (1:1) – Apolon/Zarija (3:0)
Osijek/Lucern (2:0) – PSV
Željezničar/AIK (0:0) – Braga
Panionios/Gorica (2:0) – Makabi Tel Aviv
Valur/Domžale 1:2 (1:1) – Frajburg
Dinamo Zagreb – Vaduz/Od Grenland (0:1)

Svi parovi 3. kola kvalifikacija

Group 1
PSV Eindhoven (NED) v Osijek (CRO) or Luzern (SUI)
Norrköping (SWE) or Trakai (LTU) v Shkëndija (MKD) or HJK Helsinki (FIN)
Krasnodar (RUS) v Slovan Bratislava (SVK) or Lyngby (DEN)
Sturm Graz (AUT) or Mladost Podgorica (MNE) v Fenerbahçe (TUR)
Panathinaikos (GRE) v Gabala (AZE) or Jagiellonia Białystok (POL)

Group 2
Shamrock Rovers (IRL) or Mladá Boleslav (CZE) v Kairat Almaty (KAZ) or Skënderbeu (ALB)
Austria Wien (AUT) v Progrès Niederkorn (LUX) or AEL Limassol (CYP)
Dinamo Zagreb (CRO) v Vaduz (LIE) or Odd (NOR)
Dinamo București (ROU) v Athletic Club (ESP)
Olimpik Donetsk (UKR) v PAOK (GRE)
Arka Gdynia (POL) v Ferencváros (HUN) or Midtjylland (DEN)

Group 3
Östersunds (SWE) or Galatasaray (TUR) v İnter Bakı (AZE) or Fola Esch (LUX)
Bordeaux (FRA) v Nõmme Kalju (EST) or Videoton (HUN)
Maccabi Tel-Aviv (ISR) or KR Reykjavík (ISL) v Panionios (GRE) or Gorica (SVN)
Valletta (MLT) or Utrecht (NED) v Haugesund (NOR) or Lech Poznań (POL)
CSU Craiova (ROU) v AC Milan (ITA)
Brøndby (DEN) or VPS Vaasa (FIN) v Hajduk Split (CRO) or Levski Sofia (BUL)

Group 4
Gent (BEL) v Altach (AUT) or Dinamo Brest (BLR)
Astra Giurgiu (ROU) or Zirë (AZE) v Olexandriya (UKR)
Everton (ENG) v Ružomberok (SVK) or Brann (NOR)
Aberdeen (SCO) or Široki Brijeg (BIH) v Apollon Limassol (CYP) or Zaria Balti (MDA)
Irtysh Pavlodar (KAZ) or Crvena zvezda (SRB) v Sparta Praha (CZE)
Beitar Jerusalem (ISR) or Botev Plovdiv (BUL) v Marítimo (POR)

Group 5
Zenit (RUS) v Trenčín (SVK) or Bnei Yehuda Tel-Aviv (ISR)
Marseille (FRA) v Oostende (BEL)
Freiburg (GER) v Valur Reykjavík (ISL) or Domžale (SVN)
Cork City (IRL) or AEK Larnaca (CYP) v Rabotnicki (MKD) or Dinamo Minsk (BLR)
Željeznicar (BIH) or AIK (SWE) v Braga (POR)
Liepāja (LVA) or Sūduva (LTU) v Sion (SUI)